Zimowy okres przygotowawczy klubów ekstraklasy będzie zaburzony?

Maciej Wąsowski w swoim felietonie na łamach „Przeglądu Sportowego” twierdzi, że istnieje niebezpieczeństwo zaburzenia okresu przygotowawczego klubów ekstraklasy. Wszystko z powodu rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.

– Większość klubów treningi wznawia w dniach 5–7 stycznia. Zawodnicy już rozjechali się po świecie i Europie. Jedni polecieli na wczasy i typowy odpoczynek, a inni do rodzin na wspólne spędzenie świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że mogą mieć problem z powrotem – pisze dziennikarz „PS”.

– Wszystko z powodu rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, które nakazuje przymusową 10-dniową kwarantannę osobom wracającym do Polski transportem publicznym po 28 grudnia. M.in. samolotami pasażerskimi do naszego kraju będzie wracać z urlopów część piłkarzy ekstraklasowych zespołów – podkreśla Maciej Wąsowski.

– Obecnie nie ma gwarancji ze strony rządowej, że piłkarze zostaną wpuszczeni do kraju na wyjątkowych warunkach. Sytuacja, w której na lotnisku w Warszawie na początku stycznia pojawią się polscy oraz zagraniczni zawodnicy z klubów ekstraklasy i zostaną skierowani na przymusową dziesięciodniową kwarantannę, jest jak najbardziej realna. Co w ich przypadku będzie oznaczać, że w zasadzie nie przejdą normalnego okresu przygotowawczego, bo pierwsza kolejka wiosennej części sezonu jest zaplanowana na 29 stycznia. W skrajnych przypadkach przymusowo wyizolowany gracz będzie miał wtedy maksymalnie dwanaście dni treningów przed pierwszym ligowym spotkaniem w nowym roku – czytamy w felietonie.

– Osobną kwestią są zagraniczne zgrupowania, na które wybiera się większość drużyn.
Spora część klubów zamierza wylecieć do Turcji. Legia Warszawa będzie miała obóz przygotowawczy w Dubaju. Nie wiadomo, czy po powrocie kluby również nie będą musiały
przejść kwarantanny. Ekstraklasa SA powinna ustalić to ze stroną rządową – dodaje Maciej Wąsowski.

Źródło: Przegląd Sportowy

******

Czytaj także:


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.