„0:7 zgłoś się.” Naprzód Świbie przejechał się po rywalach

Naprzód Świbie kontynuuje marsz do A-klasy. Tym razem odniósł kolejne zwycięstwo gromiąc na wyjeździe 7:0 zespół LKS 45 Bujaków.

Naprzód Świbie w obecnym sezonie odniósł już osiem zwycięstw w dziesięciu spotkaniach. W niedzielę w wyjazdowym meczu rozgromił aż 7:0 LKS 45 Bujaków. Pięć bramek zespół ze Świbia zdobył już w pierwszej odsłonie gry. Po zmianie stron kontrolował grę i podwyższył prowadzenie. Drużyna Naprzodu kontynuuje więc marsz po upragniony awans do A-klasy.

Mecz od początku był toczony pod nasze dyktando. Szybko objeliśmy prowadzenie i od razu poszliśmy za ciosem. Po 25 minutach było już 5:0 i wtedy nasza skuteczność trochę się pogorszyła. W drugiej połowie trener dokonał kilku zmian, czego efektem były dwie kolejne bramki. Gospodarze tego dnia nie mieli zbyt wiele do powiedzenia – mówi Galaktycznemu Piotr Chodkiewicz, rezerwowy bramkarz Naprzodu i „ogarniacz” social mediów.

Skupiamy się na każdym kolejnym meczu, bo nie wiemy ile jeszcze nam ich zostało – podkreśla Piotr.

Po dzisiejszym meczu zespół ze Świbia z dorobkiem 24. punktów jest wiceliderem tabeli B-klasy Zabrze. Różnice między czołową czwórką są bardzo niewielkie. Prowadzą rezerwy Gwarka Ornontowice (25 pkt.), trzecie miejsce zajmuje Victoria Pilchowice (22 pkt.), a na czwartej pozycji plasuje się zabrzańska Sparta z dorobkiem 21 „oczek”. Wymienione drużyny rozegrały po 10 spotkań.

LKS 45 Bujaków – Naprzód Świbie 0:7 (0:5)

Bramki: Anatolii Kostiv (dwie), Artur Dudek (dwie), Kamil Giera, Marcin Swoboda, Karol Kaschuba