12. edycja turnieju Lira Cup. Trybuny pękały w szwach

W miniony weekend na hali w Krzywiniu rozegrana została 12 edycja turnieju Lira Cup. Zwycięzcą tegorocznej edycji została drużyna Futs, która w finale pokonała Futsal Lajszner po serii rzutów karnych.

W sobotę w turnieju eliminacyjnym udział wzięło 28 zespołów, które zagrały w 7 grupach. Do fazy finałowej awans zapewnili sobie mistrzowie i wicemistrzowie z każdej grupy oraz dwa zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem punktowym. W niedzielę zespoły rywalizowały w kolejnych czterech grupach. Drużyny z pierwszych i drugich miejsc zagrały w fazie pucharowej.

W półfinałach Futs pokonał „czarnego konia” zespół Lekko Spoceni 5:1 a Dietetyk Bieniek uległ 1:2 Futsal Lajszner. W pojedynku o 3 miejsce Dietetyk Bieniek nie dał szans Lekko Spoconym pokonując ich 6:2.

W wielkim finale Krzywiń Lira Cup 2024 zagrali faworyci turnieju Futs i Futsal Lajszner. Emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i o mistrzostwie decydowała seria rzutów karnych. Tutaj lepsza okazała się ekipa Futs, która po raz pierwszy triumfowała w tym turnieju.

Po finale przyznano także nagrody w indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Eryk Skrzypczak (Futs)

Najlepszy bramkarz – Szymon Liman (Futsal Lajszner)

Król Strzelców – Patryk Łakomy (Futs)

Turniej Lira Cup 2024 okazał się po raz kolejny sukcesem organizacyjnym. Biorący w nim udział zawodnicy uważają go za najbardziej prestiżowy turniej w Wielkopolsce. Świadczą o tym wielkie emocje towarzyszące podczas rozgrywek. Trybuny na hali w Krzywiniu pękały w szwach, a na parkingu próżno było szukać wolnych miejsc. Na kolejną edycją zapraszamy już za rok.

Foto: Wojciech Mroziński

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.