17-letni Oskar Lodziński z profesjonalnym kontraktem w klubie z PKO BP Ekstraklasy

Jeden z wyróżniających się adeptów Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock Oskar Lodziński podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem!

17-letni bramkarz na co dzień trenuje w roczniku 2004 Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Ma za sobą bardzo dobry sezon, co zaowocowało uczestnictwem na zimowym obozie przygotowawczym z Wisłą II Płock. Lodziński docelowo będzie szkolił się pod skrzydłami trenerów Marka Brzozowskiego i Daniela Iwanowskiego w drugim zespole Nafciarzy, jednak może również liczyć na częste konsultacje w pierwszej drużynie u trenera Macieja Sikorskiego.

– Oskar ciężko pracował na treningach, pokazywał się z dobrej strony, imponował ambicją, ale i skromnością. Mam nadzieję, że to dopiero początek jego dalszego rozwoju. Zgodnie z naszą wizją duży nacisk kładziemy na rozwój szkolenia, rozwój akademii. Patrzymy w przyszłość, inwestujemy w każdą komórkę w klubie, co już przynosi odpowiednie rezultaty – czy to na płaszczyźnie szkoleniowej, ale też sportowej czy wizerunkowej. Wierzę, że tego typu pięknych historii, jak ta z Oskarem, będzie jeszcze więcej – powiedział prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

Lodziński podpisał z Wisłą Płock 3-letni kontrakt. Bramkarz znalazł się w kadrze na obóz przygotowawczy pierwszego zespołu płocczan w Warce.

– To sygnał dla innych adeptów naszej akademii. Trenujcie ciężko, dbajcie o zdrowie, dawajcie z siebie wszystko. Praca, ambicja i pokora zawsze zostaną docenione i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasi wychowankowie będą stanowić o sile Wisły Płock – dodał na zakończenie Marzec.

fot. Sebastian Wiciński

Źródło: Biuro Prasowe Wisły Płock

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.