3 grudnia 2023 – historyczna data dla kościańskiego futsalu

3 grudnia to historyczna data dla kościańskiego futsalu. Właśnie tego dnia miejscowa drużyna, we własnej hali rozpoczęła ligowe rozgrywki. Inauguracja okazała się bardzo udana. Futsal Kościan pokonał Futsal Poznań 6:2.

Gospodarze od początku tego spotkania byli stroną przeważającą. Między 4 a 6 minutą strzelili trzy bramki. Do siatki kolejno trafiali Łukasz Bartkowiak, Kacper Mroziński i Radosław Wawrzyniak. Mimo przewagi na kolejne gole czekaliśmy aż do 20. minuty. Swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił Radosław Wawrzyniak a chwilę później bramkarza pokonał Marcin Napierała.

Po przerwie do głosu doszli goście i dwukrotnie pokonali Krzysztofa Bartkowiaka. W 27. minucie bramkę dla drużyny z Kościana strzelił Łukasz Biały. Jak się później okazało swoim trafieniem ustalił wynik tego pojedynku.

Skład Futsal Kościan: Krzysztof Bartkowiak (b), Adrian Hecht (b), Lucjan Trefoń (b), Łukasz Biały, Dawid Śmiłowski, Marcin Napierała, Radosław Wawrzyniak, Kacper Mroziński, Michał Waliszewski, Jakub Biały, Łukasz Bartkowiak, Bartosz Gierszal.

Następna, druga kolejka wielkopolskiej 3 ligi futsalu rozegrana zostanie 16/17 grudnia. Futsal Kościan zagra na wyjeździe z RAF Team Futsal Rawicz.