3 liga grupa IV. Szkoleniowiec Dariusz Mrózek odchodzi z Podhala Nowy Targ

Szkoleniowiec Dariusz Mrózek nie jest już trenerem pierwszej drużyny NKP Podhale Nowy Targ – informuje klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Dariusz Mrózek oficjalnie zakończy pracę z Podhalem Nowy Targ 23 grudnia. Pierwszy zespół „Szarotek” szkoleniowiec objął 14 lipca 2018 roku. Był ” głównym budowniczym” drużyny, która zapisała się w historii, nie tylko nowotarskiego futbolu. Fantastyczny sezon i walka ze Stalą Rzeszów do ostatniej kolejki o awans do II ligi, przysporzyła Podhalu rzesze sympatyków w całej Polsce.

Z pewnością zapamiętam serię 29 meczów bez przegranej oraz serię 12 kolejnych zwycięstw, ale taki najważniejszy moment w tym okresie to był na pewno mecz decydujący o awansie do II ligi w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, który niestety nie udało nam się przynajmniej zremisować – powiedział Dariusz Mrózek, cytowany przez oficjalny serwis Podhala.

Początek obecnych rozgrywek był daleki od oczekiwań kibiców, ale zespół ustępującego szkoleniowca, potrafił wyjść z kryzysu. Strata do lidera rozgrywek to zaledwie 8 punktów i wiosną każdy scenariusz jest możliwy. Niestety już bez Dariusza Mrózka na ławce trenerskiej Podhala.

Ostatnie 1,5 roku było jak dotąd najlepszym czasem  w mojej przygodzie  trenerskiej, przeżyłem w klubie mnóstwo cudownych chwil i emocji, poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi bardzo szybko znaleźliśmy wspólny język, miałem przyjemność prowadzić treningi z naprawdę klasowymi i posiadającymi wysokie umiejętności zawodnikami. Z pewnością mój pobyt w klubie będę wspominał z ogromnym sentymentem i te wspomnienia będą wyłącznie pozytywne – podkreślił szkoleniowiec.

Głównym powodem odejścia były względy rodzinne. Ilość obowiązków i chęć wykonania swojej pracy jak najlepiej, nie pozwalała mi, pomimo niezbyt dużej odległości z Nowego Targu do mojego miejsca zamieszkania, na częste przebywanie w domu z rodziną. Rozłąka była dość uciążliwa. W podjęciu takiej decyzji pomocna była również oferta na objęcie drużyny jednego z bielskich klubów, co pozwoli mi na realizację swojej pasji trenerskiej i spędzanie większej ilości czasu z małżonką i dwójką dorastających dzieci – podał przyczyny swojej decyzji trener Mrózek.

Pod wodzą Dariusza Mrózka piłkarze NKP Podhale rozegrali łącznie 52 spotkania, w których odnieśli 30 zwycięstw, zanotowali 11 remisów oraz 11 razy schodzili z boiska pokonani.

Z nieoficjalnych informacji, które dotarły do mnie, wynika, że Dariusz Mrózek obejmie zespół Rekordu Bielsko-Biała występujący w trzeciej grupie III ligi.

Fot. Podhale Nowy Targ

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.