Aleksandar Vuković wraca do pracy jako szkoleniowiec. Serb poprowadzi zespół z PKO BP Ekstraklasy

Piast Gliwice ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca, który zastąpi Waldemara Fornalika. Został nim Aleksandar Vuković.

43-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-Czerwonymi umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku. W kontrakcie zapisano opcję przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy.

Przez ostatnie lata Aleksandar Vuković związany był z Legią Warszawa. Najpierw, zbierał doświadczenie jako asystent u kolejnych szkoleniowców, by w kwietniu 2019 roku przejąć rolę pierwszego trenera stołecznego klubu. Jego pierwsza samodzielna praca zakończyła się mistrzostwem Polski oraz tytułem Trenera Roku w sezonie 2019/20. Ostatnia przygoda trenera Vukovicia z Legią zakończyła się wraz z końcem poprzedniego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, a miejsce Serba na ławce szkoleniowej zajął Kosta Runjaić.

– Witamy w Piaście trenera Vukovicia. Jego perspektywa, doświadczenie, a przede wszystkim charyzma mogą przyczynić się do zmiany sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Nowy trener ma pomysł, który spotkał się z naszym uznaniem. Będziemy wspierać Aleksandara Vukovicia w jego wdrożeniu licząc, że szybko przyniesie on pozytywne efekty. Apeluję także do kibiców, by udzielili nam wszystkim niezbędnego wsparcia – zaznaczył Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Trener od zadań specjalnych? Dla nas Aleksandar Vuković to przede wszystkim fachowiec, który swoim zaangażowaniem i energią jest w stanie pobudzić zespół i może pomóc odzyskać dawny blask. Trener Waldemar Fornalik wysoko zawiesił poprzeczkę. Chcemy kontynuować pracę, która pozwoli nam na powrót zajmować miejsce w czołówce, co miało miejsce w ostatnich latach. Mocno wierzę, że tak będzie – stwierdził Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Vuković zadebiutuje w nowej roli już w sobotę w meczu przeciwko Koronie Kielce, której zawodnikiem był w przeszłości.

Źródło i foto: Piast Gliwice

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.