Angielska Federacja Piłkarska zabezpiecza się przed niespodziankami typu Superligi

Angielska Federacja Piłkarska (FA) zamierza wprowadzić nowe przepisy, które mają zapobiec w przyszłości utworzeniu Superligi lub innego podobnego projektu. 

Projekt Superligi zakładał coroczną rywalizację 15 drużyn na stałe oraz pięciu zmieniających się co roku zaproszonych klubów. W gronie zespołów, które miały znaleźć się w tych rozgrywkach było aż 6 angielskich: Manchester United, Manchester City, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Tottenham Hotspur oraz Liverpool. Wszystkie jednak zrezygnowały z udziału w Superlidze po protestach kibiców.

FA wszczęła postępowanie w sprawie wspomnianych sześciu klubów, które może doprowadzić do nałożenia na nich kar. Jak podkreślono w specjalnym komunikacie „należy nie dopuścić do tego, aby coś takiego się wydarzyło – ani teraz, ani w przyszłości”.

„Od wszystkich sześciu klubów domagamy się udzielenia informacji i przedłożenia dowodów związanych z uczestnictwem. Kiedy już zbierzemy fakty, zastanowimy się nad tym, jakie dalsze kroki będą odpowiednie. To, co się wydarzyło, było nie do przyjęcia i mogło wyrządzić znaczne szkody klubom na każdym poziomie angielskiego futbolu” – napisała FA.

Odpowiednie działania podjęły też władze Premier League. Przygotowano wiele rozwiązań mających na celu wzmocnienie najważniejszych aspektów profesjonalnego futbolu takich jak, cytując komunikat: „otwartej piramidy, awansów na podstawie wyników sportowych, najwyższych standardów uczciwości w sporcie”.

Właściciele klubów mają podpisywać się pod tymi założeniami. Złamanie któregolwiek z nich ma być bezwzględnie karane.

Źródło: FA

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.