B-klasa Wrocław, grupa 9. Druga porażka Zorzy Wilkszyn

W 11. kolejce rozgrywek wrocławskiej B-klasy (grupa9) Zorza Wilkszyn doznała porażki w meczu z Czarnymi Białków 1:2.

Drużyna z Wilkszyna, która większą część swoich meczów domowych grała właśnie z Białkowie, tego popołudnia wystąpiła w roli gościa i mecz grała na tzw. wyjeździe.

Relację ze spotkania przekazał mi Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn. Zapraszam.

„Uczestniczące w tym spotkaniu drużyny solidnie przygotowały się do niego, ponieważ pierwsza połowa nie przyniosła nam żadnej bramki, a jedynie trzy żółte kartki, co pokazuję nam jak bardzo zależało na zwycięstwie zarówno gościom, jak i gospodarzom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, a gra obu drużyn mogła się podobać kompletowi kibiców na obiekcie w Białkowie.

Druga połowa przyniosła nam wymuszoną zmianę w drużynie z Wilkszyna z powodu kontuzji kolana jednego z zawodników. Chwilę później na listę strzelców wpisuje się stosunkowo nowy zawodnik Zorzy. Zaledwie kwadrans później drużyna Czarnych doprowadza do wyrównania i mecz rozpoczął się od nowa. Końcowy wynik został ustalony na 5 min. przed końcem spotkania przez zespół Czarnych Białków, którzy wyszli na prowadzenie 2:1 i skutecznie strącili uśmiech z twarzy zawodników Zorzy Wilkszyn.

Obie drużyny po meczu zasługiwały na ogromne oklaski, ponieważ zostawiły sporo zdrowia na boisku.”

Po meczu, jeden z najwierniejszych fanów Zorzy Wilkszyn skomentował drugą porażkę w sezonie 19/20 poniższymi słowami:

„Nie da się zawsze wygrywać. Głowa do góry i niech ten mecz będzie lekcją pokory i nauką na przyszłe spotkania. Jestem z wami! Dumny po zwycięstwie, wierny po porażce!”

Czarni Białków – Zorza Wilkszyn 2:1 (0:0)

Bramki:

Czarni: Herbuś 75′, Szafrański 89′.

Zorza: Chornyi 60′.

Zorza Wilkszyn zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli rozgrywek z dorobkiem 22. punktów. W następnej kolejce zespół z Wilkszyna zmierzy się z  Błyskawicą Lenartowice. Strata do lidera Orła Białkowice wynosi 3 punkty, a do zajmujący drugie miejsce Zieloni Rakoszyce, wyprzedzają Zorzę o dwa „oczka”. Walka o awans z pewnością będzie trwała do ostatnich serii spotkań. Kibice z pewnością nie będą narzekać na brak emocji podczas ostatnich spotkań rundy jesiennej, a wiosenne zmagania zapowiadają się bardzo ciekawie.

Piłkarze i zarząd Zorzy Wilkszyn pragną przypomnieć, że drużyna w dalszym ciągu szuka trenera, który pomoże zrobić kolejny krok do przodu! Jesteś trenerem? Znasz trenera? Napisz do Zorzy!

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.