fbpx

Bardzo udany sezon Promienia Krzywiń. „Klub się rozwija, jest dobrze postrzegany w środowisku i z optymizmem patrzymy w przyszłość”

Zespół Promienia Krzywiń zakończył sezon 2022/23 na trzecim miejscu w gr. 5 RED BOX Klasy Okręgowej. Na finiszu rozgrywek walkę o drugą lokatę, zapewniającą grę w barażach o V ligę przegrał z Pogonią Śmigiel. Jednak miejsce na najniższym stopniu podium należy uznać za sukces.

Tak podsumowuje sezon trener zespołu z Krzywinia Łukasz Konieczny:

„Zakończyliśmy bardzo udany sezon. Wszyscy wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Klub się rozwija, jest dobrze postrzegany w środowisku i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Jestem bardzo zadowolony z wyniku sportowego. Oczywiście mam, chyba jak każdy, niedosyt, bo drugie miejsce było w zasięgu. Patrząc jednak na problemy, z jakimi zmagaliśmy się w ciągu całego sezonu to naprawdę jest się z czego cieszyć. Szczególnie trudny był dla nas okres zimowy, gdzie szukałem nowych rozwiązań, ustawień dla zespołu. Eksperymenty nie wypaliły i wyniki gier kontrolnych wprowadziły niepewność co do rundy wiosennej. Wyszliśmy jednak z tego obronną ręką i wywalczyliśmy podium.

Przed nami krótka przerwa i przygotowania do nowego sezonu. Szykują się zmiany w zespole, ale nie będzie ich dużo. Zarząd klubu bardzo mądrze podchodzi do budowania drużyny. Rozmowy od jakiegoś czasu się toczą i jestem przekonany, że dołączą do nas wartościowi zawodnicy, którzy będą wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem składu.

W poprzednim sezonie zajęliśmy szóste miejsce, w tym trzecie. Jeśli będziemy szli obraną ścieżką, to za rok powinno być jeszcze lepiej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają nasz zespół, serdecznie dziękuję i do zobaczenia niebawem. Życzę również zwycięstwa w barażu Pogoni Śmigiel, bo zaliczyli niesamowitą rundę i zasługują na awans.”

NAJSKUTECZNIEJSI STRZELCY

17 – Hubert Chudziak
9 – Andrzej Nowak
8 – Adrian Gościniak
5 – Kacper Mroziński, Marcin Łukaszczyk

NAJLEPSI ASYSTENCI

11 – Andrzej Nowak
9 – Adrian Gościniak
8 – Kacper Mroziński
7- Tobiasz Bartlewicz
5 – Tomasz Maik, Przemysław Kaczor

Teraz przed zespołem Promienia przerwa. Do treningów zawodnicy powrócą 11 lipca. W okresie przygotowawczym drużyna rozegra cztery mecze sparingowe:
13 lipca Wisła Borek Wielkopolski
22 lipca Helios Bucz
29 lipca Polonia II Leszno
4 sierpnia Luboński KS

Inauguracja rozgrywek klasy okręgowej Wielkopolski ZPN zaplanował na weekend 12/13 sierpnia.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.