Bartosz Białek przechodzi do VfL Wolfsburg

Bartosz Białek odchodzi z Zagłębia Lubin. 18-letni napastnik na zasadzie transferu przeniesie się do VfL Wolfsburg.

Bartosz Białek rozpoczął piłkarską karierę w klubie ze swojej rodzinnej miejscowości, Stali Brzeg. Jako 10-latek przeniósł się do MKS-u Oława, skąd po trzech rozegranych sezonach został pozyskany przez „Miedziowych”. W lubińskiej Akademii, młody napastnik występował między innymi na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. W sezonie 2017/18 Białek został włączony do zespołu rezerw, gdzie z powodzeniem radził sobie przez okres nieco ponad dwóch lat. W barwach drugiej drużyny KGHM Zagłębia, „Biały” wystąpił 19 razy i zdobył 7 goli.

10 listopada ubiegłego roku, młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutował w PKO Ekstraklasie podczas meczu z Rakowem Częstochowa. Ponadto premierowy występ w barwach KGHM Zagłębia okrasił golem oraz asystą. Swój debiutancki sezon w PKO Ekstraklasie zakończył z dziewięcioma bramkami oraz czterema asystami na koncie.

– To bardzo ważny dzień dla Klubu i Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. To także impuls do dalszej pracy dla naszej młodzieży. Każdy z tych młodych zawodników zobaczył, że marzenia się spełniają. Gratulacje dla Bartosza, ale także dla wszystkich trenerów oraz osób, które miały wpływ na jego rozwój i przyczyniły się do ogromnego sukcesu AP Zagłębia. To kolejny dowód na to, że inwestycje KGHM w szkolenie młodzieży mają głęboki sens – powiedział prezes zarządu Zagłębia Lubin Artur Jankowski.

Jesteśmy dumni z rekordowego transferu Bartosza Białka do klubu niemieckiej Bundesligi. Trzymamy za Bartosza mocno kciuki i życzymy szybkiego debiutu w nowym klubie oraz w reprezentacji Polski! – podkreślił.

Źródło i foto: Biuro prasowe Zagłębia Lubin

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.