Bramkarz Miedzi Legnica Piłkarzem Marca Fortuna 1 Ligi

Czwarta w historii nagroda piłkarza miesiąca trafi do bramkarza Chrobrego Głogów, Rafała Leszczyńskiego. Laureat wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

Rafał Leszczyński był z pewnością jednym z bohaterów swojej drużyny, która rewelacyjnie spisywała się w ostatnich tygodniach. Dość powiedzieć, że Chrobry Głogów plasuje się na czwartym miejscu w tabeli, a sam bramkarz zanotował w marcu cztery czyste konta i siedemnaście obronionych strzałów. Leszczyński bramki nie stracił już od 675 minut, czym zapisał się w historii zarówno Chrobrego Głogów jak i Fortuna 1 Ligi. 

W głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt. 

Rafał Leszczyński zdobył łącznie 11 punktów (głosy panelu ekspertów i kibiców). Na drugim miejscu uplasował się Adam Deja (Arka Gdynia) – 9 punktów. Szymon Sobczak (Zagłębie Sosnowiec) zdobył 2 głosy, Nemanja Mijusković (Miedź Legnica) – 2 głosy i Łukasz Zjawiński (Sandecja Nowy Sącz) – 1 głos.

LAUREACI STATUETKI PIŁKARZ MIESIĄCA W SEZONIE 2021/2022

Wrzesień 2021 – Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Październik 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Listopad 2021 – Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Marzec 2022 – Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów)

Źródło i foto: Biuro Prasowe Fortuna 1 Ligi


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.