Bronowianka Kraków wycofała z rozgrywek młodzieżowych juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików

Sześciu trenerów Bronowianki Kraków zabrało większość młodych zawodników akademii i przeszło razem z nimi do Sportowca Modlniczka – informuje portal sport.lovekrakow.pl.

Według doniesień wspomnianego serwisu, trenerzy i rodzice wymieniają szereg powodów, dla których praktycznie cała akademia zmieniła barwy. Uważają, że od kilku lat piłka nożna była traktowana po macoszemu, głównie kosztem sekcji tenisa stołowego.

Miało się to objawiać między innymi trudnościami w dostępie do obiektów. Inny zarzut dotyczy finansów – mimo opłacania składek rodzice wykładali dodatkowe pieniądze na przykład na stroje drużyn – czytamy w publikacji zamieszczonej przez sport.lovekrakow.pl.

– Ludzie myślą, że opłacą składkę i wszystko dostaną. Wynajem obiektów, opłacenie mediów i pracowników administracji kosztuje. Tymczasem myśmy przez lata dopłacali do funkcjonowania szkółki, bo 85 procent składek szło na wynagrodzenia dla trenerów -odpowiada Kazimierz Skrzypek, prezes Bronowianki, cytowany przez wspomniany wyżej portal.

Prezes klubu oczekuje na reakcję Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, gdyż jak donosi sport.lovekrakow.pl, postępowanie trenerów akademii było niezgodne z duchem fair play.

Małopolski ZPN zamieścił już w sierpniu komunikat o wycofaniu młodzieżowych zespołów przez Bronowiankę Kraków.

Bronowianka Kraków wycofuje z rozgrywek młodzieżowych juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików. Jak informuje klub, spowodowane to jest odejściem sześciu trenerów i ponad 90 dzieci ze szkółki piłkarskiej do APN Sportowiec Modlniczka. Takiej jednorazowej straty zawodników kroniki małopolskiego futbolu jeszcze nie notowały.
W lidze zgłoszeniowej Małopolskiej Ligi Młodzików D2 Bronowiankę zastąpi NAS Wanda Kraków
– czytamy na oficjlanej stronie związku.

Pierwszy zespół Bronowianki występuje w drugiej grupie krakowskiej klasy okręgowej. Aktualnie zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli z dorobkiem trzech punktów.

Źródło: sport.lovekrakow.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.