fbpx

Była lekarka Chelsea ostrzega: Jeden przypadek koronawirusa w klubie może narazić dziesiątki osób

Władze Premier League starają się za wszelką cenę doprowadzić do dokończenia sezonu ligi angielskiej. Według byłej lekarki Chelsea Evy Carneiro może jest to jednak bardzo ryzykowne i niesie za sobą wielkie niebezpieczeństwo dla zdrowia piłkarzy.

Władze ligi angielskiej w przypadku wznowienia rozgrywek zapowiedziały podjęcie niezbędnych środków bezpieczeństwa. Jednak, według byłej lekarki Chelsea Evy Carneiro, może to być niewystarczające. Pracowała on z piłkarzami londyńskiego klubu w latach 2009-2015.

– Wystarczy jeden przypadek koronawirusa w świecie piłki, by wszystko eksplodowało. Wtedy narażone będzie zdrowie i życie dziesiątek osób. Aby środki bezpieczeństwa naprawdę zadziałały, wszyscy będą musieli się zaangażować równie mocno. Mam nadzieję, że uda się dokonać potrzebnych zmian. Z korzyścią dla wszystkich – podkreśliła w rozmowie z BBC lekarka.

– Lekarze mają wiedzę na temat kontroli zarażeń. Sytuacja jest jednak taka, że o COVID-19 uczymy się na bieżąco. Dlatego klubowe sztaby będą potrzebowały szkoleń. Ale absolutnie najważniejszą sprawą jest przekazanie tej wiedzy również pozostałym osobom w klubie. To oni są zagrożeni. Muszą zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego mają przestrzegać rygorystycznych procedur. To bardzo ważne wyzwanie w pracy codziennej – podkreśliła Carneiro.

 

 

Źródło: BBC Sport

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.