Były zawodnik Jagiellonii Białystok zaliczy 10 klub we Włoszech w ciągu 7 lat występów

Tomasz Kupisz zostanie zawodnikiem Salernitany, występującej we włoskiej Serie B. Będzie to dziesiąty klub polskiego zawodnika podczas siedmioletniego pobytu na Półwyspie Apenińskim.

Tomasz Kupisz pierwsze futbolowe kroki stawiał w Juniorze Radom oraz MKS Piaseczno, z którego w 2006 roku przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, do Wigan. Angielskich rozgrywek nie podbił podczas czteroletniego pobytu i w lipcu 2010 roku został zawodnikiem białostockiej Jagiellonii.

30-letni obecnie Kupisz, opuścił klub ze stolicy Podlasia we wrześniu 2013 roku. Trafił do Italii, zostając graczem Chievo Verona. Podczas czterech lat pobytu w tym klubie zaliczył jeden występ w Serie, za to był aż trzykrotnie wypożyczany do takich zespołów jak Citadella, Brescia, oraz Novara Calcio.

Tomasz Kupisz opuścił Chievo w 2017 roku odchodząc do Ceseny, z której 12 miesięcy później trafił do Ascoli. Nie był to koniec wędrówki skrzydłowego po Półwyspie Apenińskim. Zaliczył jeszcze występy w Livorno, Bari i Trapani.

Po zakończeniu wypożyczenia w tym ostatnim zespole, Kupisz wrócił do Bari. Polski zawodnik nie zamierza jednak poprzestać na występach w dziewięciu klubach. Wszystko wskazuje na to, że sezon 2020/2021 rozpocznie w barwach Salernitany. Informację o przenosinach do tego zespołu zamieścił ostatnio znany dziennikarz Gianluca Di Marzio.

Tomasz Kupisz ma na swoim koncie 95 występów na boiskach polskiej ekstraklasy, w których strzelił 11 goli i zanotował 21 asyst. Jego dorobek w Serie B wygląda natomiast następująco: 153 występy, 16 bramek i 19 ostatnich podań.

Przed byłym graczem Jagiellonii jeszcze kilka lat grania w piłkę. Czy uda mu się zaliczyć powiedzmy jeszcze 5 włoskich klubów i dobić do liczby 15? Przy utrzymaniu obecnej średniej, jest to jak najbardziej możliwe.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.