fbpx

Cezary Kowalski: Lata mijają, ale działacze piłkarscy wciąż są tacy sami

Cezary Kowalski w swoim najnowszym felietonie na łamach polsatsport.pl, odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych ze sprawą awansu do II ligi Motoru Lublin i Hutnika Kraków.

Prezes PZPN złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych PZPN o przyznanie awansu Hutnikowi Kraków. Klub fetuje awans, Motor Lublin złożył krakowskim działaczom gratulacje. Część piłkarskiego środowiska wychwala Zbigniewa Bońka pod niebiosa. Sytaucję skomentował dziennikarz sportowy Cezary Kowalski.

– Jeśli powstaje spór dotyczący okręgowych związków piłki nożnej, prezes PZPN nie powinien zasłaniać się, jakimiś sprawami statutowymi (zarządzanie futbolem w niższych ligach nie należy do piłkarskiej centrali), ale po prostu wejść i zrobić porządek – pisze Kowalski.

– Decyzja o awansie przy zielonym stoliku, jakby na to nie patrzeć, forowała zespół, który był niżej w tabeli i przegrał bezpośredni mecz. Do tego o awansie drużyny z Lublina zdecydowali lubelscy działacze. Zarzuty o sprzyjaniu swoim i stawianiu na drużynę, która ma już dogadanego bogatego sponsora i stoi przed nią lepsza perspektywa finansowa, nie były na pewno absurdalne. W Krakowie mówiono wręcz o spisku i gigantycznym skandalu – czytamy w felietonie.

– W środku wiosny przyszedł jednak „Święty Mikołaj” i hojnie obdarował skłóconych awansami. Morał z tej historii jest jednak przygnębiający. Lata mijają, ale działacze piłkarscy wciąż są tacy sami. Jeśli znajdzie się dla nich jakaś przestrzeń do kombinacji, to próba zawsze zostanie podjęta – podsumowuje Cezary Kowalski.

Źródło: polsatsport.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.