fbpx

Co grozi arbitrom prowadzącym mecze na niższych szczeblach rozgrywek (Wideo)

Przedstawiam film opublikowany przez Kolegium Sędziów ZZPN, który powstał w oparciu o wydarzenia, podczas których dochodziło do ataków na sędziów piłkarskich.

Zajmując się tematyką tzw. „niższych lig” staram się dostrzegać głównie pozytywne strony futbolu na peryferiach wielkiej piłki. Nie szukam taniej sensacji, w meczowych relacjach przedstawiam to co najważniejsze dla kibica. Niestety, wydarzenia z końcowej fazy rozgrywek rundy jesiennej zmuszają do refleksji. Nasilające się ataki na arbitrów, sygnały od przedstawicieli współpracujących ze mną klubów o chamskich zachowaniach czy to zawodników czy to działaczy wielu zespołów, ukazują smutną stronę tak promowanej przeze mnie „zaściankowej piłki”. Wiele zdarzeń jest tuszowanych, szczególnie jeśli chodzi o ataki na arbitrów. Działo się tak za cichym przyzwoleniem centralnych władz futbolowych. Chełpiono się swoimi, wątpliwymi w mojej ocenie, osiągnięciami czy sukcesami, a udawano, że „na dole” nie dzieje się nic. Niestety działo się…

W ostatnich tygodniach medialny szum dotyczący wydarzeń na boiskach niższych lig zmusił PZPN do reakcji. Komisja Dyscyplinarna zmieniła zapisy dotyczące kar za naruszenie nietykalności cielesnej. Czy to odstraszy boiskowych bandytów, mieniących się piłkarzami? Odpowiedź poznamy wiosną.

Dziś chcę zamieścić film opublikowany na profilu Kolegium Sędziów ZZPN, który powstał: (…)  na kanwie ostatnich wydarzeń, gdzie ataki na sędziów piłkarskich stają się coraz częstsze.

– Główną rolę odgrywa w nim nasz 18-letni sędzia – Szymon Pawłowski, który w minionej rundzie w trakcie meczu B-klasy został uderzony przez jednego z zawodników, co spowodowało utratę przytomności i złamanie nosa. Gdy chłopak odzyskał przytomność inny z zawodników napluł mu w twarz. Liczymy, że film skłoni wszystkich uczestników piłkarskiego środowiska do głębokiej refleksji i przyczyni się do zmian zarówno w sferze mentalnej jak i systemowej w podejściu do pracy sędziów piłkarskich w Polsce – czytamy na profilu Kolegium Sędziów ZZPN.

Ze swojej strony zachęcam do wsparcia akcji #SzacunekDlaArbitra.

Grzegorz Sawicki

Źródło: Kolegium Sędziów ZZPN, własne

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.