Co słychać u dawnych Galaktycznych? Groń Bujaków: Priorytetem jest nasza młodzież

Stali czytelnicy Galaktycznego Futbolu wiedzą, że zakładałem tę stronę na przełomie 2019/2020 z myślą o promowaniu amatorskiej piłki nożnej i klubów z Niższych Lig. W pewnym momencie aż kilkadziesiąt zespołów od IV ligi do Klasy C było objętych patronatem medialnym Galaktycznego (jak to szumnie brzmi). Z czasem współpraca się rozmyła, z różnych powodów, o których często wspominałem i nie chcę już o tym mówić. Teraz postanowiłem wrócić do korzeni i piłka z niższych szczebli rozgrywkowych znów pojawi się w moich publikacjach. Sprawdzam bowiem jak radzą sobie kluby, z którymi w przeszłości współpracowałem. Ruszyłem z cyklem „Co słychać u dawnych Galaktycznych?”

W kolejnym odcinku czas na LKS Groń Bujaków, którego seniorzy w obecnym sezonie występują w Klasie B grupa Bielsko-Biała.

Po rundzie jesiennej zespół zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 15 punktów. Zawodnicy Gronia grają bezkompromisowo i w ich spotkaniach nie padł żaden remis. Odnieśli 5 zwycięstw i zanotowali 4 porażki. Bilans bramek to 32-20.

Poniżej garść statystyk przekazana przez przedstawiciela klubu.

– Najskuteczniejszym strzelcem z 9 trafieniami na koncie jest Paweł Kuźnik, zaraz za nim plasuje się z 7 golami Aleksander Wnęczak, a podium zamyka Jakub Tomiczek, który zdobył trzy bramki.

– Zawodnicy, którzy najczęściej asystowali to Jakub Kania, Paweł Kuźnik oraz Grzegorz Wasztyl, każdy z nich na swoim koncie zapisał trzy kluczowe podania.

– Jedynym zawodnikiem, który dostał od trenera maksymalną ilość minut na boisku jest Adrian Kuźnik.

– Najwięcej żółtych kartek (5) uzbierał Mirosław Matlak. Natomiast Szymon Habiciak, który rozegrał zaledwie 21 minut, zdążył złapać jedyną czerwoną kartkę w drużynie.

Przedstawiam również podsumowanie 2023 roku w LKS Groń Bujaków przygotowane przez klub.

Dobiega końca rok 2023, a co za tym idzie zbliża się czas podsumowań. Był to bardzo pracowity okres dla naszego klubu. Udało nam się zamontować atestowane bramki aluminiowe, które były dla nas jedną z priorytetowych rzeczy. Dodatkowo zamontowaliśmy nowe ławki dla rezerwowych i sztabów szkoleniowych, aby zapewnić im większy komfort.

Dzięki Radzie Sołectwa Bujaków oraz Gminie Porąbka na naszym obiekcie stanął również nowy piłkochwyt od strony klubowego budynku, a także nowy płot od strony Kobiernic. W budynku klubowym powstała również sauna dla zawodników, aby zapewnić im odpowiednią regenerację. W klubie również myślimy o naszych kibicach. To właśnie z myślą o nich odbyła się druga edycja „Pikniku z Groniem”. Chcemy także zapewnić im jak najlepsze warunki do oglądania spotkań naszych piłkarzy, w związku z tym planujemy postawić nową trybunę. Niestety wiąże się to ze sporymi kosztami dlatego powstała zbiórka pieniędzy. Zachęcamy do wsparcia naszego klubu. Każdy grosz się liczy.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/3gjs29

Niemniej jednak priorytetem w klubie jest nasza młodzież. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju. Biorą oni również udział nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale również różnego rodzaju turniejach, na których prezentują się świetnie. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży. Chcemy, aby ich miłość do futbolu ciągle rosła dlatego zorganizowaliśmy wyjazd na mecz Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Pogonią Szczecin. Dziękujemy za dobrą frekwencję i świetną zabawę.

Mamy nadzieję, że osoby wokół doceniają jak dużo rzeczy zmienia się w naszym klubie. Bądźcie z nami! Wspierajcie nas! Razem możemy więcej. Korzystając z okazji pragniemy życzyć wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt spędzonych w gronie najbliższych, a także Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku. Do zobaczenia w 2024!

****

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.