Co słychać u dawnych Galaktycznych? Sokół Hucisko: Jesteśmy pewni, że przyszły rok będzie wyglądał zdecydowanie lepiej

Stali czytelnicy Galaktycznego Futbolu wiedzą, że zakładałem tę stronę na przełomie 2019/2020 z myślą o promowaniu amatorskiej piłki nożnej i klubów z Niższych Lig. W pewnym momencie aż kilkadziesiąt zespołów od IV ligi do Klasy C było objętych patronatem medialnym Galaktycznego (jak to szumnie brzmi). Z czasem współpraca się rozmyła, z różnych powodów, o których często wspominałem i nie chcę już o tym mówić. Teraz postanowiłem wrócić do korzeni i piłka z niższych szczebli rozgrywkowych znów pojawi się w moich publikacjach. Sprawdzam bowiem jak radzą sobie kluby, z którymi w przeszłości współpracowałem. Ruszyłem z cyklem „Co słychać u dawnych Galaktycznych?”

W dzisiejszym odcinku przyszedł czas na Sokół Hucisko, który często gościł na Galaktycznym w przeszłości. Zespół seniorów tego klubu występuje w Klasie A, grupa Stalowa Wola II (Podkarpacki ZPN). W obecnym sezonie Sokół po rundzie jesiennej plasuje się na dalekim 12. miejscu. O tym co dzieje się obecnie w ekipie z Huciska opowiedział mi Damian Zygmunt. Zapraszam!

Sezon 2022/2023

Za nami bardzo trudny i pracowity rok. Rundę jesienną 2022, kończyliśmy na 5. miejscu w Klasie A i nic nie wskazywało na to, że kolejny rok przyniesie nam największy kryzys od sezonu 2013/2014.

Rundę wiosenną 2023, rozpoczęliśmy od sensacyjnej porażki z zamykającym tabelę zespołem Czarnych Sójkowa.

Jedyne zwycięstwo naszej drużyny w rundzie wiosennej miało miejsce dwa tygodnie później, a więc 16 kwietnia. Wówczas na własnym stadionie pokonaliśmy 4:2, drużynę KS Sarzyna.

Ponadto odnotowaliśmy jeszcze dwa remisy, 2:2 z Orłem Rudnik nad Sanem oraz 1:1 z Podlesianką Podlesie. Zaledwie 5 punktów zdobytych w rundzie wiosennej spowodowało spadek z tak dobrej 5. pozycji na 10.

Pożegnanie trenera

Ostatni mecz poprzedniego sezonu okazał się też pożegnaniem trenera naszej drużyny.

Przed rozpoczęciem meczu 26. kolejki, w którym na własnym stadionie rywalizowaliśmy z Francesco Jelna, zawodnicy obu klubów zrobili piękny szpaler i wspólnie pożegnali trenera Krzysztofa Indyckiego.

Trener Krzysztof Indycki był naszym trenerem rekordowo długo. Pełnił tą funkcję w latach 2005-2008 oraz 2015-2023. Pod jego wodzą Sokół zdobył dwa Mistrzostwa Klasy B (2007 i 2017) oraz utrzymał się w Klasie A przez sześć sezonów z rzędu. Ostatnia jego kadencja trwała rekordowe 2875 dni!

25-lecie Sokoła i Puchar Wójta

W lipcu 2023 roku w obecności wielu zaproszonych gości świętowaliśmy 25. lecie istnienia naszego Klubu Sportowego.

A dzień później na naszym stadionie został rozegrany coroczny Turniej o Puchar Wójta Gminy Leżajsk, w którym zawsze biorą udział cztery najlepsze ekipy z regionu. Bezpośredni awans do zawodów mają gospodarz oraz obrońca tytułu. Pozostałe siedem drużyn rywalizują o awans w eliminacjach, które składają się z dwóch grup, jednej czterozespołowej i drugiej trzyzespołowej. Zwycięzcy tych zmagań dołączają do turnieju finałowego.

Zawody w Hucisku miały następującą obsadę:

Sokół Hucisko – gospodarz turnieju

Jodła Przychojec – obrońca tytułu

Staromieszczanka Stare Miasto – zwycięzca eliminacji w grupie A

San Wierzawice – zwycięzca eliminacji w grupie B

Ostatecznie okazaliśmy się najlepszą ekipą tego turnieju, chociaż zarówno mecz półfinałowy z Sanem Wierzawice jak i finał ze Staromieszczanką Stare Miasto, rozstrzygaliśmy na swoją korzyść dopiero w seriach rzutów karnych.

Tym samym dołączyliśmy kolejny puchar do naszej gabloty i zapewniliśmy sobie udział w Turnieju finałowym o Puchar Wójta Gminy Leżajsk w 2024 roku.

Kolejny sezon. Nowy trener

W lipcu nowym szkoleniowcem Sokoła został pochodzący z Kopek, Marek Kostyra. Trener ten do tej pory kilka razy miał okazję rywalizować przeciwko naszej ekipie, nawet zdobywając bramkę. Natomiast wiosną 2000, jeszcze w rozgrywkach nieistniejącej już Klasy C, miał okazję być arbitrem podczas naszego meczu.

Marek Kostyra

Fragment z gazety „Tygodnik Sztafeta” z czerwca 2000.

Runda jesienna 2023 przyniosła minimalną poprawę. Tym razem zanotowaliśmy dwa zwycięstwa. Najpierw 3:2 z Sanem Wierzawice, przerywając tym samym serię 14. ligowych meczów z rzędu bez zwycięstwa. Kilka tygodni później okazaliśmy się lepsi w wyjazdowym meczu od Tanwi Harasiuki, wygrywając 3:1.

Oprócz tych dwóch wygranych zanotowaliśmy również trzy remisy, 0:0 z KS-em Sarzyna, 3:3 z KS-em Podwolina oraz 2:2 z Retmanem Ulanów.

Po trzynastu jesiennych meczach mamy na swoim koncie 9 punktów i w 14. zespołowej lidze plasujemy się na 12. pozycji. Optymistycznie wygląda jednak fakt, że przegraliśmy zaledwie dwa mecze z ostatnich sześciu oraz wiosną powróci do gry kilku naszych kontuzjowanych graczy. Jesteśmy pewni, że przyszły rok będzie wyglądał zdecydowanie lepiej.

Szkółka Piłkarska

Oprócz drużyny seniorów, mamy również Szkółkę Piłkarską, która funkcjonuje od dwóch lat. Dzieci robią ogromne postępy. Mają możliwość trenowania na obiekcie, który dzięki staraniom Damiana i Piotra Płachciaków, jest uważany za najbardziej zadbany w okolicy i jest podawany jako przykład, nawet przez osoby związane z futbolem na dużo wyższym poziomie. Jeden z byłych ekstraklasowych sędziów nazwał naszą płytę „3-ligową”.

Oprócz treningów na trawie, dzieci z naszej Szkółki, dzięki Gminie Leżajsk oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Hucisku, mają do dyspozycji również nowoczesną halę sportową.

W kwietniu 2023 roku, dzięki akcji „Lekcje ze Stalą”, Szkołę Podstawową w Hucisku odwiedzili przedstawiciele Stali Rzeszów. Rzecznik prasowy Miłosz Bieniaszewski oraz występujący w barwach Stali do końca sezonu 2022/2023, Ramil Mustafajew (obecnie Legia Warszawa) oraz Franciszek Polowiec (obecnie kontuzjowany) odpowiadali na pytania dzieci.

ardzo często dzieci z naszej Szkółki można zobaczyć na meczach ligowych Stali Rzeszów, Stali Mielec oraz reprezentacji Polski.

Cieszymy się, że ponownie możemy zagościć na łamach portalu Galaktyczny Futbol i mamy nadzieję, że nasza współpraca w najbliższym czasie ponownie będzie się poszerzała. Trzymajcie za nas kciuki w Nowym Roku 2024. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube, portal X).

****

Dziękuję Damianowi Zygmuntowi za obszerne sprawozdanie. Również mam nadzieję, że Sokół Hucisko znów będzie częstym gościem na Galaktycznym.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.