Co słychać u dawnych Galaktycznych? Strzelec Chroberz: Cieszymy się piłką

Stali czytelnicy Galaktycznego Futbolu wiedzą, że zakładałem tę stronę na przełomie 2019/2020 z myślą o promowaniu amatorskiej piłki nożnej i klubów z Niższych Lig. W pewnym momencie aż kilkadziesiąt zespołów od IV ligi do Klasy C było objętych patronatem medialnym Galaktycznego (jak to szumnie brzmi). Z czasem współpraca się rozmyła, z różnych powodów, o których często wspominałem i nie chcę już o tym mówić. Teraz postanowiłem wrócić do korzeni i piłka z niższych szczebli rozgrywkowych znów pojawia się w moich publikacjach. Ruszyłem z cyklem „Co słychać u dawnych Galaktycznych?” Dziś kilkanaście zdań o Strzelcu Chroberz.

Strzelec był jednym z pierwszych klubów Niższych Lig, z którym nawiązałem w przeszłości bliższą współpracę. Wówczas ten zespół występował w kieleckiej Klasie B. Sezon 2021/2022 uwieńczył awansem, o którym pisałem TUTAJ.

– Przyszła rywalizacja w Klasie A w niezmienionym składzie, a wręcz osłabionym przez kontuzje i wyjazdy zagranicę. Warty podkreślenia jest fakt, że graliśmy swoimi chłopakami, którzy wywalczyli awans. Układało się całkiem nieźle, byliśmy też liderem rozgrywek Klasy A. Niestety później przyszła seria pechowych porażek i ciężko nam się było uchronić przed spadkiem. W normalnych okolicznościach byśmy się może i utrzymali, ale trafiliśmy w pechowy sezon dla świętokrzyskich drużyn – mówi przedstawiciel klubu.

– Z III ligi spadły Łagów, Korona II i Wisła Sandomierz, co pociągnęło za sobą konsekwencje dla drużyn z naszego regionu. Z IV ligi „poleciały” Nida Pińczów, Sparta Kazimierza Wielka, a z okręgówki Piast Stopnica i Bucovia Bukowa. Z naszej grupy Klasy A zamiast jednej, spadły aż trzy drużyny – wyjaśnia działacz Strzelca.

Po zakończeniu rywalizacji w ubiegłym sezonie zespół opuścili kolejni zawodnicy. W klubie jednak nikt nie zamierzał składać broni. Rozpoczęto przebudowę drużyny, która całkiem nieźle poradziła sobie jesienią. W dziesięciu spotkaniach Strzelec zdobył 16 punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw i remis. Bilans bramkowy to 20-16.

– Plasujemy się na czwartej pozycji i do miejsca premiowanego awansem tracimy 10 punktów. Nikt jednak sobie tym głowy nie zawraca, gdyż skupiamy się nad ustabilizowaniem składu, a także nad rozwojem Akademii Piłkarskiej Strzelca, która jest naszą dumą i oczkiem w głowie. Mamy trzy grupy wiekowe, a w trakcie tworzenia jest kolejna. Mamy też ogromne wsparcie kibiców, którzy nas wspomagają. Po prostu cieszymy się piłką – podkreśla mój rozmówca.

Mam nadzieję, że współpraca Galaktycznego ze Strzelcem Chroberz znów rozkwitnie i kolejne publikacje o tym klubie pojawią się już wkrótce.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.