„Co słychać u Galaktycznych?” Koszmarna kontuzja zawodnika Polonii Yorkshire

Zespół Polonii Yorkshire pokonał w meczu sparingowym City of Wakefield FC 5:0. Podczas pojedynku koszmarnej kontuzji doznał nowy zawodnik Polonii Hayden Froggett.

Po interwencji bramkarza przeciwników Hayden Froggett został przewieziony do szpitala. Jak wykazały badania, nowy zawodnik Polonii Yorkshire doznał złamania kości strzałkowej i piszczelowej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi
Hayden Forggett

Spotkanie przeciwko City of Wakefield FC zrelacjonował Kamil Bernaziuk, prezes i szkoleniowiec Polonii.

Pierwsza polowa na spokojnie, pozostaje niedosyt, bo wróciła zmora z pierwszego sezonu, gdzie po 45 minutach powinniśmy schodzić przy prowadzeniu minimum 5:0. Kontuzja Haydena na pewno boli, bo jest to nowy chłopak, ale już zdążył udowodnić swoją wartość w drużynie. Cieszy regularność Oskara Wota, który strzela bramkę w kolejnym meczu. Druga połowa i kilka zmian, Wakefield atakowało, ale to Radzimski bezpośrednio z rzutu rożnego daje nam prowadzenie na 2:0. Kilka minut później Damian Ryczek broni karnego i wracamy do ofensywy. Bramka Stopyry sam na sam i dwa trafienia Schneidera raczej nie pozostawiają złudzeń, kto był lepszy w tym meczu. Cieszę sie, że mogłem wypróbować i obserwować zawodników obydwu Polonii w tym meczu – powiedział Kamil.

City of Wakefield FC – Polonia Yorkshire FC 0:5 (0:1)

Skład Polonii: Ryczek – Froggett, Wysocki, Krzywonos, S. Papurzyński, Gapik, Rybicki, Faber, Pytel, Radzimski, Wota

Zagrali też: Gębarowski, R. Stopyra, M. Papurzyński, Schneider, Ruszelak, Wolański, Szczęśniak

Bramki: Wota 32′, Radzimski 52′, R. Stopyra 75′, Schneider 79′ 81′