Czwartoligowy klub wycofuje się z rozgrywek. „Razem z zarządem walczyliśmy do końca, ale na grę w 4 lidze już nas po prostu nie stać”

Swornica Czarnowąsy nie wystąpi wiosną w rozgrywkach opolskiej 4 ligi. Władze klubu postanowił zlikwidować drużynę seniorów.

Do Wydziału Gier Opolskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo z klubu Swornica Czarnowąsy o następującej treści:

„W dniu 12.02.2021 zarząd LZS Swornica Czarnowąsy podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywek BS IV ligi. W wyniku przedłużającej się pandemii COVID-19, kłopotów ze znalezieniem sponsorów oraz brakach kadrowych jesteśmy zmuszeni rozwiązać drużynę seniorów i skupić się na szkoleni dzieci i młodzieży. W planach mamy też odtworzenie od nowego sezonu drużyny juniorów. Może w przyszłości uda się odtworzyć piłkę w klubie na poziomie seniorskim.”

– Oznacza to likwidację drużyny seniorów. Miałem już coraz mniej satysfakcji i radości z prowadzenia klubu. Razem z zarządem walczyliśmy do końca, ale na grę w 4 lidze już nas po prostu nie stać. Przez dwadzieścia ligowych sobót znów byłaby tylko frustracja, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi – mówi prezes Swornicy Krzysztof Kantorski, cytowany przez OZPN.

Takich obrazków wiosną kibice Swornicy Czarnowąsy już nie zobaczą.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek Swornica przesunięta zostanie na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a wszystkie jej wyniki z rundy jesiennej zostaną zachowane. W trakcie rundy rewanżowej za spotkanie z drużyną z Czarnowąsów przysługiwać będzie walkower.

Swornica po rundzie jesiennej zajmowała z dorobkiem 21 punktów, 17. miejsce w tabeli opolskiej IV ligi.

Źródło: OZPN

Fot. Sportoweopole.pl

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.