Czy prezes PZPN ma wpływ na cokolwiek w polskiej piłce? Według słów Zbigniewa Bońka – Nie

W niedzielnym programie „Cafe Futbol”, którego gościem był m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, dokonano porównania poziomu polskiej piłki klubowej z czeską.

Chyba tylko zaślepieni z miłości kibice uważają, że polska piłka klubowa „ma” jakikolwiek poziom. Rodzima ekstraklasa w skali Europy uchodzi za ligę pszenno-buraczaną i każdy zespół, nawet z San Marino, który rozpoczyna rundę przedwstępną rozgrywek pucharowych w lipcu, marzy o wylosowaniu polskiego paździerza.

Dziś w programie „Cafe Futbol” kolejny raz zestawiono ligi polską i czeską. Jak wiemy przedstawiciel tej ostatniej, czyli Slavia Praga dotarł w obecnej edycji Ligi Europy aż do ćwierćfinału. My co najwyżej możemy zrobić to w zaciszu domowym, grając na PlayStation. Roman Kołtoń, chociaż to żaden autorytet w moim odczuciu, podkreślił, że za futbol klubowy w Polsce odpowiada również PZPN. Zbigniew Boniek natychmiast zareagował, zdecydowanie zaprzeczając temu stwierdzeniu.

Panowie, to są wyświechtane zdania. Lech Poznań zmienia trenera i wpływ na to ma prezes PZPN? Czy prezes PZPN ma wpływ na to, że Legia kupuje zimą czterech piłkarzy, z czego jeden gra w pierwszej drużynie, a trzech nie? Co za bzdury – powiedział Boniek.

Ja się oburzam na to, jak ktoś mi mówi, że ja mam wpływ na to, jak Lech gra w europejskich pucharach. Ja nie mam na to żadnego wpływu. Jeżeli Lech nie zakwalifikuje się do europejskich pucharów, to jest to tylko i wyłącznie problem Lecha. Lech buduje swoją politykę. Jaki ja mam wpływ na to, że Lech wystawia drugi skład z Benfiką, żeby pierwszy mógł zagrać z Podbeskidziem – podkreślił prezes PZPN.

Rozmowa z prezesem wyglądała znów, jak przysłowiowa gra w szachy z gołębiem. Nadleciał, poprzewracał figury, nawalił na szachownicę i był dumny z wygranej.

Podczas drugiej, dzięki Bogu już kończącej się kadencji prezesa PZPN, Zbigniew Boniek jak się okazuje, nie jest odpowiedzialny w polskiej piłce za nic. Ani za amatorski futbol, ani za zawodowy, ani za reprezentacyjny.

Oj, byłbym zapomniał. Przecież zostaje jeszcze Twitter, a tam „Bello di Notte” jest po prostu TOP.

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.