Dawid Zygmunt, prezes Sokoła Hucisko: „Na dzień dzisiejszy nie myślimy o awansie”

Sokół Hucisko jest liderem drugiej grupy A-klasy Stalowa Wola. Dawid Zygmunt, prezes klubu, w rozmowie portalem GF dokonał oceny minionej rundy oraz opowiedział o zmianach jakie zaszły w Sokole w ostatnich miesiącach.

Za piłkarzami Sokoła Hucisko runda jesienna, która przyniosła prowadzenie w rozgrywkach A-klasy Stalowa Wola II na półmetku rozgrywek. Bilans to 12 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. W 16 rozegranych meczach zawodnicy Sokoła do siatki rywali trafiali 29 razy, tracąc przy tym 16 bramek. Ekipa z Huciska może pochwalić się zdecydowanie najlepszą defensywę w lidze.

 Prezes Sokoła Dawid Zygmunt niedawno zakończoną rundę podsumował krótko.

Runda jesienna była dla nas bardzo udana, chociaż mamy dużo do poprawy.

Wszystko wskazuje na to, że w ekipie z Huciska szykuje się kilka cennych wzmocnień w przerwie zimowej.

Pewnie tak. Jestem po rozmowach z dwoma chłopakami, którzy mogą do nas dołączyć – powiedział Dawid Zygmunt.

Jaki cel stawiają przed swoimi zawodnikami władze Sokoła?

Przede wszystkim chcemy grać swoje i zająć jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. Na dzień dzisiejszy nie myślimy o awansie. Przede wszystkim chcemy zagrać rundę wiosenną na wysokim poziomie – podkreślił prezes klubu z Huciska.

Klub Sportowy Sokół Hucisko to nie tylko zawodnicy, zarząd i trener współpracujący z zespołem od wielu lat. To także coraz lepiej prezentująca się infrastruktura, która w ostatnim czasie zmieniła się nie do poznania. Tak obiekt w Hucisku wyglądał w 2014 roku.

Obecnie stadion prezentuje się o wiele efektowniej. Wymieniono płytę boiska, zmodernizowano trybunę, powstało ogrodzenie oraz wyremontowano budynek szatni. Inwestycją, którą ukończono w ostatnich dniach było zamontowanie oświetlenia.


Skoro aż tyle zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat, warto zadać pytanie: co dalej? Jakie kolejne kroki poczyni Sokół? Obecnie wszystko owiane jest tajemnicą. Prezes klubu bez zastanowienia stwierdził.

Na pewno zmieni się zagospodarowanie terenu wokół szatni, ale obecnie nie mogę zdradzić szczegółów tego przedsięwzięcia.

W klubie z Huciska bardzo dużo miłych słów można również usłyszeć na temat miejscowych władz, które bardzo często wyciągają pomocną dłoń do Sokoła. Tylko na terenie Gminy Leżajsk funkcjonuje aż 7 klubów uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Pięć z nich występuje w Klasie A natomiast pozostałe dwa zespoły grają w rozgrywkach Klasy B.

Od kilku sezonów Sokół wysunął się na prowadzenie wśród ekip mających siedzibę w granicach Gminy. Świadczy o tym nie tylko pozycja w tabeli ale również wyniki osiągane w letnich turniejach o Puchar Wójta, który padł łupem Sokoła w 2017 oraz 2019 roku. Edycja 2020 nie odbyła się ze względu na koronawirusa. Piłkarze z Huciska mają dużą szansę, by w kolejnym sezonie stać się pierwszym zespołem z terenu Gminy Leżajsk, który w XXI wieku zagra na wyższym poziomie rozgrywkowym niż A-klasa.

Na pytanie czy Gmina Leżajsk chętnie pomaga w funkcjonowaniu Sokoła, Dawid Zygmunt bez zawahania odpowiedział.

Tak. Gmina pomaga nam bardzo dużo. Naszą współpracę z panem wójtem Krzysztofem Sobejko możemy ocenić bardzo wysoko. Zawsze jest chętny do pomocy. Potrafi wysłuchać naszych potrzeb jak i również w bardzo fajny sposób doradza co ewentualnie można zmienić na lepsze.

Należy dodać, że niedawny montaż oświetlenia na terenie obiektu Sokoła mógł dojść do skutku m. in. dzięki zaangażowaniu pana wójta.

Oprócz prezesa klubu Dawida Zygmunta, kilka słów dodał również trener zespołu Krzysztof Indycki.

– Runda jesienna w naszym wykonaniu była dobra, ale stać nas na więcej co Sokół pokazywał już w poprzednich rozgrywkach. Przed nami okres przygotowawczy do rundy wiosennj. Obecnie wstępnie jestem umówiony z czterema klubami na mecze kontrolne. O szczegółach poinformuję jednak po nowym roku – powiedział szkoleniowiec Sokoła.

W Hucisku funkcjonuje także grupa U-12, która w rozgrywkach jesiennych 2020 roku zajęła 3. miejsce w lidze młodzików. Podjęto również próby utworzenia sekcji dziewcząt. Trwają rozmowy wewnątrz klubu odnośnie prac nad boiskiem treningowym.

Przed Sokołem Hucisko przerwa zimowa, a następnie okres przygotowań do rundy, która może okazać się historyczną dla klubu.

Sokół Hucisko ściśle współpracuje z portalem Galaktyczny Futbol i jest objęty patronatem medialnym.

***

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.