Dołącz do drużyny Akademii Wisły Kraków i Kuby Błaszczykowskiego (WIDEO)

Zbliżające się Dni Otwarte Akademii Wisły Kraków, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, to doskonały sposób do sprawdzenia umiejętności małych adeptek i adeptów futbolu.

Szansę na pokazanie piłkarskich walorów otrzymają dzieci urodzone w latach 2010-2015. A o tym, jak ważnym filarem klubu są młodzi adepci przekonywał sam Jakub Błaszczykowski.

– Każdy z nas ma marzenia, ja również je miałem. Teraz musimy zrobić wszystko, aby było nas  – reprezentantów Wisły Kraków – coraz więcej. Zależy nam na tym, by Akademia stale się rozrastała, stanowiąc o sile Białej Gwiazdy! Jestem przekonany, że młodzi zawodnicy są w stanie spełniać piłkarskie cele, jakimi są debiuty przy R22 czy w Ekstraklasie – zwraca się do małych Wiślaków kapitan 13-krotnego mistrza Polski, Jakub Błaszczykowski.

Terminy Dni Otwartych Wisły Kraków:
8 czerwca (wtorek): 17:00 – rocznik 2015; 18:45 – rocznik 2014;
9 czerwca (środa): 17:00 – rocznik 2013; 18:15 dziewczynki; 18:45 – rocznik 2012;
10 czerwca (czwartek): 17:00 – rocznik 2011, 18:45 – rocznik 2010.

W nowej edycji rozgrywek Akademia zamierza uruchomić trzy równoległe grupy U-7 (rocznik 2015), U-8 (r. 2014) oraz U-9 (r. 2013) w dziale Grassroots, a także dwie kolejne w rocznikach 2012, 2011 i 2010.

– Od niecałego roku piastuję funkcję Dyrektora Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Jestem na etapie poznawania Krakowa i Małopolski, lecz od razu rzuca się w oczy wielkie zainteresowanie Klubem w każdym zakątku miasta. Wiemy, w jak dużym i istotnym dla środowiska miejscu pracujemy i widzimy też, jak wiele dzieci pragnie grać z białą gwiazdą na piersi. To główny powód, dla którego od nowego sezonu będziemy chcieli poszerzyć fundamenty szkolenia – mówi Krzysztof Kołaczyk.

– Przygotowujemy się do stworzenia odpowiednich warunków do pracy dla nowych członków naszej Akademii. Planujemy i kompletujemy sztab. Mogę także zdradzić, że od sezonu 2021/2022 do jednej z nowych grup dołączy postać, która w historii Wisły zdążyła się już zapisać – dodał dyrektor AP Wisły Kraków.

REJESTRACJA

– Liczymy, że Dni Otwarte przyniosą nam kilkudziesięciu młodych kandydatów na piłkarzy, którzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w koszulce z białą gwiazdą na piersi – deklaruje dyrektor Akademii.

Dni Otwarte dotyczą zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Od października 2020 roku w strukturach Akademii Piłkarskiej funkcjonuje 15-osobowa grupa żeńska obejmująca małe piłkarski urodzone w latach 2011-2014. Od nowego sezonu Akademia zamierza utworzyć również minimum dwie takie grupy: U-11 oraz U-9.

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz wiadomość zwrotną z informacjami dotyczącymi Dnia Otwartego (mapka z dojściem na Stadion, regulamin Dni Otwartych oraz inne szczegóły).

Źródło i foto: Biuro Prasowe Wisły Kraków

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.