Drugie zwycięstwo Victorii Świebodzice w sezonie, mimo niekorzystnego wyniku do przerwy

Victoria Świebodzice zwycięsko zakończyła pojedynek ze Spartą Ziębice.

Podopieczni Daniela Gandery przystępowali do spotkania mając na koncie 3 „oczka” zdobyte w dwóch meczach. Beniaminek wałbrzyskiej ligi okręgowej wychodził na murawę z postanowieniem walki o pełną pulę. Plan wykonano, trzy punkty zostały dopisane do dorobku. O meczu opowiedział Radosław Sowa, który przekazuje Galaktycznemu informacje związane z Victorią Świebodzice w ramach medialnej współpracy.

„Wczoraj 22.08.2020 na stadionie im. Ludwika Paluszaka w meczu III kolejki Ligi Okręgowej Wałbrzych podejmowaliśmy MKS Spartę Ziębice. Mecz był bardzo zacięty, obie drużyny liczyły na zdobycie 3 punktów. Zespoły stworzyły mnóstwo okazji do zdobycia bramek.

Victoria rozpoczęła bardzo dobrze rywalizację w 6. minucie wychodząc na prowadzenie po strzale Michała Juszczyka. Od 15 minuty inicjatywę przejęli goście do przerwy strzelając 2 bramki.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie Victoria ruszyła do odrabiania strat. Sztuka ta udała się w 47 minucie. Paweł Grzesiak strzelił bramkę na 2:2 z karnego. A w polu karnym faulowany był Marcin Traczykowski. Na 15 minut przed końcem spotkania Victoria wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się po raz drugi Paweł Grzesiak. Przyjezdnym nie udało się doprowadzić do remisu i w ten sposób wygrywamy nasz drugi mecz w lidze okręgowej.”

Victoria Świebodzice – Sparta Ziębice 3:2 (1:2)

Bramki dla Victorii: Michał Juszczyk 15′, Paweł Grzesiak 47′ ( rzut karny), Paweł Grzesiak 76’

Skład Victorii: Fabian Chrebela, Mariusz Antas, Mariusz Błaszczak, Błażej Gromniak, Michał Juszczyk, Kacper Wiśniewski, Tomasz Borgoń, Daniel Gandera, Paweł Grzesiak, Dmytro Altukhov, Marcn Traczykowski

Rezerwowi: Dawid Kokoszka, Tomasz Rutkowski, Jakub Nawojski, Przemysław Kuźmiński, Kasjan Onyszkiewicz

Zmiany:

Dmytro Altukhov –> Tomek Rutkowski
Michał Juszczyk – -> Jakub Nawojski
Tomasz Borgoń –> Dawid Kokoszka
Marcin Traczykowski –> Przemysław Kuźmiński

Victoria zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli wałbrzyskiej okręgówki. Więcej TUTAJ