Dziewięć goli w meczu MKS-u Szczawno-Zdrój. Mineralni wciąż na pozycji wicelidera

W 11 kolejce wałbrzyskiej A-klasy współpracujący z Galaktycznym Futbolem MKS Szczawno-Zdrój spotkał się na własnym stadionie z zespołem KP Podgórze Wałbrzych.

MKS, zajmujący przed tym spotkaniem drugie miejsce w rozgrywkach pierwszej grupy wałbrzyskiej A-klasy, był faworytem tego starcia, pomimo tego, że w ostatniej kolejce dość pechowo zremisował 2:2 z ostatnim w tabeli Włókniarzem Głuszyca.

Początek spotkania nie był jednak zbyt dobry w wykonaniu Mineralnych. Podopieczni Rafała Siczka grali ospale, nerwowo, co skutkowało wieloma niedokładnymi podaniami i wybijaniem piłki na oślep. Taka sytuację wykorzystali przyjezdni, którzy raz za razem zagrażali bramce gospodarzy, aż w końcu w 10. minucie zdobyli bramkę, pokonując strzałem z rzutu wolnego kompletnie zaskoczonego Daniela Jesionowskiego.

MKS otrząsnął się dopiero w okolicach 25-30 minuty meczu, co poskutkowało dużo szybsza grą i przede wszystkim sytuacjami pod bramka Podgórza. Na gole ze strony gospodarzy przyszło jednak poczekać do samej końcówki spotkania. Najpierw w 40. minucie wyrównał Wojciech Choiński, a potem w 43. i 44. minucie bramki dołożyli Adrian Dominiak i Maciej Zawadzki. Do przerwy widniał więc wynik 3:1 dla gospodarzy, którzy wrócili w dobrym stylu do meczu.

Po zmianie stron MKS nadal atakował, czego efektem były kolejne dwie bramki z 48. i 55. minuty, autorstwa wspomnianego już Wojtka Choińskiego oraz Filipa Brzezińskiego. Po bramce na 5:1 z miejscowych uszło jednak powietrze, oddali oni inicjatywę swoim rywalom. Podgórze wyprowadziło kilka kontrataków, z których jeden zamieniło na bramkę. Podrażniony MKS odpowiedział już po minucie, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy ustalili wynik spotkania na 6:3.

MKS po zwycięstwie utrzymał 2 miejsce w tabeli, tuż za plecami Górnika Wałbrzych, który jeszcze nie stracił punktów w tegorocznych rozgrywkach. W następnej kolejce Mineralni zagrają na wyjeździe z Unią Bogaczowice.

Relacja i foto: Paweł Danielak, specjalista d/s marketingu i reklamy MKS Szczawno-Zdrój.

******

MKS Szczawno- Zdrój – KP Podgórze Wałbrzych 6:3 (3:1)

Bramki MKS: Wojciech Choiński x2, Adrian Dominiak, Maciej Zawadzki, Filip Brzeziński x2

Bramki Podgórze: Piątek x2, Grobarczyk