E-sportowy zespół MKS-u Szczawno-Zdrój rozpoczął rywalizację w Polskiej Hokej e-Lidze

E-sportowa sekcja współpracującego z portalem GF klubu MKS Szczawno-Zdrój rozwija się coraz prężniej. Mineralni E-sports Team rozpoczęli występy w Polskiej Hokej e-Lidze.

Oddaję głos Pawłowi Danielakowi, prezesowi MKS-u Szczawno-Zdrój, który opowiedział o kolejnym milowym kroku w działalności e-sportowej sekcji:

Miło nam poinformować wszystkich sympatyków naszego klubu, a przede wszystkim sekcji e-sportowej Mineralni E-sports Team, że zgłosiliśmy naszego zawodnika Mateusza Michałowicza do Polskiej Hokej e-Ligi.

Pomimo tego, że na Dolnym Śląsku nie ma chyba żadnej drużyny hokejowej, a hokej nie jest tu tak popularny jak na Górnym Śląsku, to jako sekcja e-sportowa otwieramy się na nowe rozgrywki. Mamy nadzieję, że dzięki rywalizacji w wirtualnych rozgrywkach będziemy mogli choć w małym stopniu przybliżyć naszym kibicom przepisy w hokeja i zarazić ich tą dyscypliną sportu.   

W rywalizacji w Polskiej Hokej e-Lidze bierze udział 28 zespołów, które podzielone zostały na dwie dywizje A i B. Mineralni trafili do dywizji A i mają za sobą już dwie kolejki spotkań. Na początek naszej przygody z ligą, trafiliśmy na jednego z pretendentów do końcowego zwyciestwa w całych rozgrywkach. Mowa tutaj o zawodniku zespołu Gazda Team Nowy Targ, który dwukrotnie okazał się lepszy od Mateusza. Pierwszy mecz był dośc wyrównany i Mateusz przegrał dopiero w dogrywce 2:1. Tym samym na nasze konto powędrowal jeden mały punkcik, za porażkę po dogrywce. W drugim spotkaniu faworyt nie dał już żadnych szans Mateuszowi i zwycieżył 7:1. W drugiej kolejce, w sobotnie popołudnie nasz reprezentant okazał się dwukrotnie lepszy od zawodnika zespołu Od Zera do NHL-a, pokonując go w obu meczach po 6:2. Tym sposobem zdobyliśmy komplet 4 punktów i odnieśliśmy pierwsze zwycięstwa w całym turnieju.

Zawodnicy w turnieju w ramach jednej kolejki rozgrywają od razu mecz i rewanż. Rywalizacja toczy się w grę NHL, a zawodnicy rywalizuja wcześniej wylosowanymi zespołami. Dla naszego reprezentanta wylosowano drużynę Colorado Avalanche, która będzie towarzyszyła mu do samego końca rozgrywek. Rozgrywki wspierane są między innymi przez Polski Związek Hokeja na Lodzie. Jak widać, coraz więcej związków sportowych widzi potencjał w e-sporcie, a my i nasi Mineralni chcemy brać czynny udział w rozwoju tego typu rozgrywek. Ten sezon jest naszym debiutanckim sezonem w dwuletniej historii ligi, jednak jest bardzo ważny dla układu ligi w przyszłym sezonie. Zawodnicy walczą nie tylko o końcowe zwycięstwo, ale także o to, w jakiej lidze znajdzie się ich zespół w kolejnej edycji rozgrywek. Jest więc o co grać i mamy nadzieję, że dzięki Mateuszowi będziemy mogli cieszyć się z jeszcze kilku zwycięstw, a co najważniejsze, w przyszłym sezonie znajdziemy się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Całe rozgrywki można obserwować na Facebooku na stronie www.facebook.com/polskahokejeliga .

Zapraszamy zatem do śledzenia profilu organizatora rozgrywek oraz naszego profilu www.facebook.com/gaming/MineralniEsportsTeam . Kibicujcie Mineralnym, którzy oprócz dywizji FIFA, mają już swojego reprezentanta w dywizji NHL. Kto wie, może już niebawem nasz zespół będą reprezentowali zawodnicy w takie gry jak CS:GO, czy LOL, które są najpopularniejszymi obecnie grami w e-sporcie.

Paweł Danielak

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.