Finał Ligi Mistrzów odebrany Rosji! Wiadomo, gdzie został przeniesiony!

W wyniku agresji Rosji na Ukrainę zapadają kolejne decyzje związane z sankcjami, również w świecie sportu. Szybko pojawiły się głosy, że organizację finału tej edycji Ligi Mistrzów straci Sankt-Petersburg. Tak też się stało. Już wiadomo, gdzie odbędzie się pojedynek dwóch najlepszych drużyn bieżącej edycji Champions League. 

Finał Ligi Mistrzów zaplanowano na 28 maja o godzinie 21:00. Gospodarzem spotkania miał być Sankt Petersburg i Stadion Kriestowskij.

W związku z agresją Rosji na Ukrainę UEFA postanowiła nałożyć sankcje na rosyjską federację piłkarską. Jedną z nich jest odebranie finałowego spotkania LM.

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o przeniesieniu finału Ligi Mistrzów z Sankt Petersburga na Stade de France w Paryżu. Mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem w sobotę 28 maja o godzinie 21:00.

„UEFA pragnie wyrazić podziękowania i uznanie prezydentowi Republiki Francuskiej Emmanuelowi Macronowi za jego osobiste wsparcie i zaangażowanie w przeniesienie najbardziej prestiżowego meczu klubowego europejskiego futbolu do Francji w czasie bezprecedensowego kryzysu. Wspólnie z rządem francuskim UEFA będzie w pełni wspierać wielostronne wysiłki na rzecz zapewnienia pomocy dla piłkarzy i ich rodzin na Ukrainie, którzy stoją w obliczu straszliwego ludzkiego cierpienia, zniszczenia i wysiedlenia.

Na dzisiejszym spotkaniu Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował również, że rosyjskie i ukraińskie kluby oraz reprezentacje narodowe rywalizujące w rozgrywkach UEFA będą zobowiązane do rozgrywania swoich meczów u siebie na neutralnych obiektach do odwołania.” – czytamy w oficjalnym komunikacie UEFA.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.