Fortuna 1 Liga. Podział punktów w Niecieczy (Wideo)

W spotkaniu 16. kolejki  Fortuny 1 ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza u siebie zremisowała 2:2 z GKS-em 1962 Jastrzębie.

„Słonie” otworzyły wyniki w 22 minucie. Za zagranie piłki ręką w polu karnym, arbiter podyktował jedenastkę. Jej pewnym egzekutorem okazał się Roman Gergel. Gospodarze z korzystnego rezultatu cieszyli się do 26 minuty. Wówczas po rzucie wolnym do siatki piłkę skierował Farid Ali.

Dwa gole kibice oglądali również w drugiej połowie. W 54 minucie na listę strzelców wpisał się Miković, pokonując Pawełka pięknym strzałem z dystansu. Odpowiedź przyszła po dziesięciu minutach. Piękną akcję gości zakończył pewnym uderzeniem z 11 metrów Jakub Wróbel, który przed oddaniem strzału jeszcze przerzucił sobie piłkę nad rywalem i nie dał szans Dybowskiemu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Jastrzębie 2:2 (1:1)

1:0 – Roman Gergel 23’ (rzut karny)

1:1 – Farid Ali 27’

2:1 – Martin Miković 54’

2:2 – Jakub Wróbel 64’

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Karol Dybowski – Mateusz Grzybek, Artem Putiwcew, Przemysław Szarek, Martin Miković, Dawid Kalisz (78. Marcin Wasielewski), Michal Bezpalec, Piotr Wlazło (70. Jacek Kiełb), Florin Purece (60. Wojciech Kamiński), Roman Gergel, Vladislavs Gutkovskis.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Kamil Szymura, Farid Ali (68. Daniel Liszka), Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Damian Tront, Kamil Jadach (82. Dominik Szczęch), Jakub Wróbel (86. Adam Żak).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz

Żółte kartki: Wlazło, Gergel (Termalica) oraz Szymura, Szczęch (GKS).

Źródło: Biura Prasowe Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i GKS-u Jastrzębie.