Futsal Kościan coraz bliżej triumfu w wielkopolskiej III lidze

Futsal Kościan wielkimi krokami zbliża się do mistrzostwa Wielkopolskiej 3 Ligi Futsalu. W niedzielę lider pokonał 5:3 RAF Team Futsal Rawicz.

Już chwilę po rozpoczęciu meczu bliski strzelenia bramki był Marcin Napierała, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W drugiej minucie wynik spotkania otworzył kapitan gospodarzy Dawid Śmiłowski. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Bartosz Gierszal. W 12. minucie trzeciego gola dla drużyny z Kościana strzelił Marcin Napierała. Po kwadransie gry goście złapali kontakt dzięki trafieniom Jakuba Mrozka i Patryka Stachowiaka. Przed przerwą czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Łukasz Biały.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli sześć bramek a po przerwie już tylko dwie. Po strzale z rzutu wolnego bramkarza gości pokonał Tobiasz Biały. Dla zespołu z Rawicza drugą swoją bramkę w tym pojedynku strzelił Patryk Stachowiak.

Po tym meczu można powiedzieć, że futsal w Kościanie zmierza w dobrym kierunku. Zespół gra coraz lepiej a trybuny zapełniają się w całości. Należy także podkreślić dobrą pracę i pełne zaangażowanie zarządu klubu. Na meczu z RAF Futsal Rawicz gościł prezes Futsal Ekstraklasy Paweł Mrozkowiak. Nie krył on zadowolenia z tego co dzieje się w Kościanie. Oprócz włodarza futsalowej ekstraklasy obecni byli także sponsorzy klubu, Burmistrz Piotr Ruszkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Dawid Olejniczak.

Za tydzień zespół trenera Krzysztofa Bartkowiaka będzie pauzował. To efekt wycofania z rozgrywek Perfecty Złotów. 24 lub 25 lutego odbędzie się wyjazdowy mecz z Marbud Team Jutrosin. 2 marca Futsal Kościan zakończy rozgrywki we własnej hali meczem z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Futsal Kościan – RAF Futsal Team Rawicz 5:3 (4:2)

Bramki: Dawid Śmiłowski, Bartosz Gierszal, Marcin Napierała, Łukasz Biały, Tobiasz Biały

Skład Futsal Kościan: Krzysztof Bartkowiak (b), Adrian Hecht (b) – Dawid Śmiłowski (C), Łukasz Biały, Radosław Wawrzyniak, Marcin Napierała, Kacper Mroziński, Tobiasz Biały, Michał Waliszewski, Mateusz Pudlicki, Bartosz Gierszal, Tymoteusz Frąckowiak, Dawid Szklarski, Krystian Sieracki (b).