Futsal Kościan liderem tabeli po zwycięstwie w meczu na szczycie

W sobotnie popołudnie na hali w Kościanie rozegrany został mecz „na szczycie” Wielkopolskiej 3 Ligi Futsalu. Wicelider Futsal Kościan podejmował lidera Marbud Team Jutrosin.

Kibice przybyli na to spotkanie nie mogli narzekać na nudę. Spotkanie, które stało na bardzo dobrym poziomie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gości. To oni stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Gospodarze ograniczali się jedynie do kontr. W 6. minucie pierwszą bramkę dla Marbudu strzelił Radosław Kołodziej a pięć minut później drugą Adam Skrzypniak. Po tej bramce gra się wyrównała. W 14. minucie zawodnicy Futsalu Kościan złapali kontakt za sprawą Łukasza Białego. Na dwadzieścia sekund przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Marcin Napierała. Ta bramka strzelona „do szatni” podbudowała gospodarzy.

Po zmianie stron to oni mieli więcej z gry. Ale i goście stwarzali zagrożenie pod bramką Krzysztofa Bartkowiaka. Nie dał się on jednak zaskoczyć rywalom. W 32. minucie bardzo ładna akcja Futsalu Kościan zakończona bramką Łukasza Białego. Jak się okazało był to trafienie na wagę trzech punktów.

Po tym meczu gospodarze zamienili się miejscami w tabeli z Marbud Team Jutrosin. To Futsal Kościan jest obecnie liderem Wielkopolskiej 3 ligi.