Futsal Lajszner zwycięzcą największego halowego turnieju piłkarskiego w Wielkopolsce

Podczas długiego weekendu, na Hali Widowiskowo-Sportowej w Krzywiniu odbywał się największy halowy turniej piłkarski w Wielkopolsce.

Do zmagań w jedenastej edycji Lira Cup przystąpiło 36 drużyn. W piątek i sobotę odbywały się eliminacje w dziewięciu grupach. Do niedzielnych finałów awansowali zwycięzcy grup oraz siedem ekip z drugich miejsc z najkorzystniejszym bilansem. W fazie finałowej 16 zespołów zostało podzielonych na 4 grupy. Z każdej, po dwie najlepsze drużyny zakwalifikowały się do ćwierćfinałów.

Mecze ćwierćfinałowe były bardzo zacięte a w trzech z nich o awansie do półfinałów decydowały rzuty karne. W półfinałach drużyna Dietetyk Bieniek przegrała 0:1 z zespołem Totem, a Futsal Lajszner pokonał 3:0 Tartak Krzemiński.

Mecz o najniższy stopień podium zakończył się remisem a o zwycięstwie Tartaku Krzemiński nad Dietetykiem Bieniek zadecydowały rzuty karne.

W wielkim finale Futsal Lajszner zdecydowanie 4:0 pokonał Totem. Zwycięzcy oprócz pucharów i medali otrzymali voucher na sprzęt sportowy w wysokości 3 000 zł.

Turniej Lira Cup 2023 to nie tylko emocje i rywalizacja na parkiecie, ale także sukces organizacyjny. Impreza cieszyła się zainteresowaniem nie tylko drużyn, ale również i kibiców. Podczas niedzielnych finałów zarówno trybuny jak i parking przed halą pękały „w szwach”.

– To już kolejna edycja, która cieszy się tak wielkim zainteresowaniem – podsumował Przemysław Kaczor, prezes Stowarzyszenia Promień w Krzywiniu, organizator turnieju.