Hiszpański obrońca przedłużył kontrakt z Legią Warszawa

Inaki Astiz przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do 30 czerwca 2021 roku – poinformowało biuro prasowe klubu.

Astiz w Warszawie spędzi swój jedenasty sezon. Z Wojskowymi związał się w lipcu 2007 roku i – z dwuletnią przerwą na grę dla APOEL-u Nikozja w latach 2015-2017 – do teraz kontynuuje swoją karierę w Warszawie. Hiszpan w barwach aktualnego wicemistrza Polski rozegrał 270 spotkań, zdobył trzy mistrzostwa, sześć pucharów i superpuchar Polski.​

– Bardzo cieszę się, że kolejny rok będą grał w tak wspaniałym klubie. Jestem szczęśliwy i zadowolony, ale jednocześnie moje myśli krążą przy tym, że w najbliższych tygodniach mamy bardzo ważne mecze i musimy się na nich skoncentrować. Tworzymy dobrą drużynę i czujemy się jak rodzina – jeden zawodnik wspiera drugiego. Nadal moja rola będzie polegać również na pomaganiu młodszym zawodnikom w zaadoptowaniu się do zespołu. Chcę, żeby jak najwięcej skorzystali z treningów pierwszej drużyny, dobrze pracowała ich głowa i zostali lepszymi piłkarzami w przyszłości – powiedział Inaki Astiz po podpisaniu kontraktu.

– Obecność Inakiego w naszym zespole, w naszej szatni to ważny element budowania zespołu, który walczy o najwyższe cele. Nawet kiedy znajduje się na drugim planie, to jego mentalność, odpowiedzialność i zaangażowanie ma ogromny wpływ na sukcesy klubu. Jako doświadczony zawodnik nie tylko pomaga nam na boisku, ale i stanowi wzór i wsparcie dla młodzieży, na której w obecnych czasach ciąży ogromna presja – podkreślił dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Źródło: Biuro prasowe Legii Warszawa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.