Hit transferowy w III lidze. Grzegorz Bonin został grającym asystentem trenera w Chełmiance

Grzegorz Bonin, którego nie trzeba przedstawiać kibicom piłki nożnej w Polsce, został grającym asystentem trenera w III-ligowej Chełmiance Chełm.

Władze Chełmianki, która utrzymała się w czwartej grupie III ligi dzięki decyzji o braku spadków w ubiegłym sezonie, postanowiły wzmocnić kadrę pierwszego zespołu. Wcześniej pozyskano Michała Wołosa, Jakuba Bednarę oraz Sebastiana Ciołka. Wczoraj klub ogłosił transferowy hit III ligi, bo tak możemy nazwać pozyskanie Grzegorza Bonina. Zawodnik podpisał z klubem umowę do końca czerwca 2021 roku.

Zależało nam na pozyskaniu gracza nietuzinkowego, od którego nasza młodzież będzie mogła pobierać naukę. Wybór padł na Grzegorza Bonina, choć nie ukrywam, że braliśmy pod uwagę również innych graczy. O wyborze akurat tego zawodnika zadecydował fakt, że chce się też rozwijać jako szkoleniowiec – powiedział Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki, cytowany przez oficjalny serwis klubu.

– Poszerzamy sztab szkoleniowy o osobę z ogromnym bagażem doświadczeń. Jednocześnie pozyskujemy klasowego zawodnika, który – jesteśmy przekonani – da dużo tej drużynie. Obecność piłkarza z ekstraklasową przeszłością w zespole z całą pewnością podniesie jakość treningów. Ale przede wszystkim cieszy fakt, że nasi młodzi gracze będą mieli od kogo się uczyć – podkreślił Gardziński.

36-letni Grzegorz Bonin jest wychowankiem Mewy Gniew. Podczas swojej kariery występował w takich klubach jak Wisła Nowe, Radomiak Radom, Korona Kielce, Górnik Zabrze, Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Górnik Łęczna, Motor Lublin oraz Lublinianka.

Bonin ma w swoim dorobku 279 występów na poziomie Ekstraklasy, w których strzelił 38 goli i zanotował 40 asyst.

Fot. Chełmianka Chełm

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.