Hit wałbrzyskiej klasy A

W meczu na szczycie wałbrzyskiej klasy A lider, czyli Górnik Wałbrzych zdeklasował wicelidera MKS Szczawno Zdrój 5:0.

Mecz miał miejsce na stadionie Tysiąclecia, czyli dawnym stadionie… Zagłębia Wałbrzych. Pierwotna pojemność tego obiektu otwartego w 1966 roku to 25 tysięcy widzów (obecnie 3500).

Niestety domowy stadion Górnika, czyli  Stadion Miejski (dawniej Waldenburger Berglandstadion) otwarty  w 1926 roku) jest w stanie kompletnej ruiny. Pierwotna pojemność tego obiektu zbudowanego w naturalnej niecce to 40 tysięcy widzów.

Po tym meczu bilans Górnika to: 17 meczów, 51 pkt. (17-0-0), br. 126-6

Natomiast bilans MKS to : 17 meczów, 37 pkt. (11-4-2), br. 79-31.

Dwie porażki MKS-u w tym sezonie, to porażki właśnie z Górnikiem Wałbrzych. 3:4 (2:2) na jesieni oraz ta opisana wyżej.

Wałbrzych 01.05.2021. Stadion Tysiąclecia.

Górnik Wałbrzych – MKS Szczawno Zdrój 5:0 (2:0)

Bramki: 14, 25, 47, 61 i 86 min gryChajewski 4, Nowak

Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy nie są zbytnio gościnni, tym razem aplikując gościom 5 bramek. Mogłoby się wydawać, że pojedynek lidera z drugą drużyną w tabeli powinien obfitować w emocje piłkarskie. Jednak moc zespołu, pomysł trenera na drużynę i indywidualne umiejętności zawodników spowodowały, że trzy punkty pozostały w Wałbrzychu – czytamy w mediach społecznościowych Górnika Wałbrzych.

***

W tej grupie grają : Górnik Wałbrzych, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych i Zagłębie Wałbrzych. Który Górnik jest ,,prawdziwy’’, który stadion jest pierwotnym domowym stadionem w/w zespołów ? Ja opieram się na obecnych warunkach.  Ogólnie rzecz biorąc- niezły galimatias.

Foto: KP Górnik Wałbrzych

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.