fbpx

III liga grupa 3. Czternastolatek zadebiutował w barwach III-ligowej Polonii Bytom

14-letni Franciszek Stachoń zadebiutował w barwach Polonii Bytom w meczu sparingowym przeciwko zespołowi RKS Radomsko.

Polonia Bytom stawia na młodzież, zgodnie z zapowiedzią szkoleniowca Kamila Rakoczego, który uważnie obserwuje zawodników z klubowej Akademii Piłkarskiej. Coraz więcej młodych zawodników puka do kadry pierwszego zespołu bytomskiego trzecioligowca.

W sobotnim sparingu przeciwko RKS-owi Radomsko, trener Rakoczy dał szansę debiutu 14-letniemu Franciszkowi Stachoniowi. Zawodnik pojawił się na murawie na kwadrans przed końcem i według obserwatorów zaprezentował się z jak najlepszej strony.

 

 

– Jestem niesamowicie zbudowany tym, jak rozwija się nasza akademia. Jeszcze kilka miesięcy temu młodzi zawodnicy nie mieli jasno ustalonego celu, a dziś każdy z nich wie, że walczy już teraz o miejsce i szansę zaistnienia w pierwszej drużynie. Tacy zawodnicy jak Leon Fulianty, Dawid Kozicki, Oskar Dzikiewicz zostają z pierwszą drużyną już na stałe, a ostatni z wymienionych zawodników ma dużą szansę, pod nieobecność Krzyśka Hałgasa oraz Jakuba Belicy, na wybiegnięcie w pierwszym ligowym spotkaniu przeciwko zespołowi z Gaci – powiedział trener Rakoczy, cytowany przez oficjalny serwis Polonii Bytom.

– Pozostali zawodnicy są bardzo blisko drużyny, a pewne jest to, że kolejnych sezonach powinni stanowić o sile kadry pierwszej drużyny. Dużym zaskoczeniem była dla mnie postawa najmłodszych adeptów akademii z rocznika 2005, którzy uważani są za bardzo perspektywicznych. Franek Stachoń pokazał się w sobotnim sparingu z bardzo dobrej strony i nie dziwi mnie fakt zainteresowania tym zawodnikiem ze strony reprezentacji Polski – podkreślił szkoleniowiec.

Polonia Bytom po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli rozgrywek trzeciej grupy III ligi.

Źródło: własne, Polonia Bytom

Zdjęcia: https://www.facebook.com/KSPoloniaBytomSA/

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.