IV liga dolnośląska grupa zachodnia. Ranking popularności klubów

Kolejny odcinek cyklu „Ranking popularności klubów”. Dziś wziąłem pod lupę facebookowe profile zespołów występujących w zachodniej grupie IV ligi dolnośląskiej. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta.

W IV lidze dolnośląskiej (grupa zachód) od razu uderzył mnie fakt, że lider rozgrywek Apis Jędrzychowice nie posiada aktywnego profilu na facebooku. Czyżby klubowi działacze nie doceniali jeszcze siły social mediów? Z pewnością ktoś odpowie: Bronią się wynikami na boisku. Kibice jednak, moim zdaniem,  powinni dowiadywać się na bieżąco co piszczy w klubowej trawie. To tak na marginesie.

Ogólnie w omawianej dziś lidze, aż sześć zespołów posiada profile, które nie przekroczyły 1000 polubień. Również sześć klubów mieści się w przedziale 1000-2000. Pierwsza trójka natomiast może pochwalić się ponad dwoma, a nawet trzema tysiącami „lajków”.

Trzecie miejsce przypadło Prochowiczance Prochowice, która w tabeli rozgrywek zajmuje ostatnie miejsce. Kibice jednak w dużej sile obserwują i „lajkują” klubowy profil, który posiada 2169 fanów.

Drugie miejsce zajęła, mocno obecna i aktywna w mediach społecznościowych Kuźnia Jawor. Fanpage tego klubu na obecny moment „lubi” aż 3150 osób.

Zwycięzcą rankingu został klub, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi, czyli Karkonosze Jelenia Góra. Profil tego zespołu polubiło już 3677 sympatyków. Brawo!!!

 

Ranking popularności klubów IV ligi dolnośląskiej (grupa zachodnia) pod względem ilości polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 20.03.2020.

[ninja_tables id=”2929″]

 

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.