IV liga śląska grupa 2. Ranking popularności klubów

W kolejnym odcinku cyklu „Ranking popularności klubów” przyjrzałem się facebookowym profilom zespołów występujących w drugiej grupie IV ligi śląskiej. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta.

Pierwszy raz od dłuższego czasu w omawianej lidze, żaden z zespołów nie zszedł poniżej 1000 polubień profilu. Aż jedenaście klubów mieści się w przedziale 1204-1669, a różnice w niektórych przypadkach są minimalne.

Pierwsza trójka zestawienia, a w szczególności kluby z miejsc pierwszego i drugiego, mocno wyprzedziły resztę stawki.

Na najniższym stopniu podium zestawienia uplasowała się Kuźnia Ustroń, która w tabeli rozgrywek zajmuje 10 miejsce. Profil tego klubu polubiło 2506 sympatyków.

Druga lokata przypadła Odrze Wodzisław Śląski, zajmującej trzecie miejsce po rundzie jesiennej. Fanpage Odry może pochwalić się liczbą 7073 „lajków”.

Zwycięstwo rankingu przypadło liderowi ligowych rozgrywek, którym jest LKS Goczałkowice Zdrój. Profil niesłychanie popularnego klubu lubi aż 13885 osób. Sukcesy pierwszego zespołu oraz osoba Łukasza Piszczka i jego akademia, napędzają zainteresowanie goczałkowickim klubem.

Ranking popularności klubów występujących w drugiej grupie śląskiej IV ligi pod względem liczby polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 22.03.2020.

[ninja_tables id=”3001″]

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.