Jagiellonia Białystok pozyskała doświadczonego obrońcę z Lechii Gdańsk

Błażej Augustyn został zawodnikiem Jagiellonii Białystok – poinformowało oficjalnie biuro prasowe klubu.

32-letni środkowy obrońca jest wychowankiem Strzelinianki Strzelin. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Akademia Śląska Wrocław, w której szkolił się w sezonie 2003/2004. Następnie przeniósł się do UKS SMS Łódź.

Przed rozpoczęciem sezonu 2006/2007 Augustyn wyjechał na Wyspy Brytyjskie, gdzie występował w zespołach młodzieżowych Bolton Wanderers. Zanotował jeden siedmiominutowy występ w pierwszej drużynie w Pucharze Anglii.

Po dwuletnim pobycie w Anglii Augustyn wrócił do Polski i został zawodnikiem Legii Warszawa. Łącznie podczas pobytu w warszawskim klubie zagrał cztery ligowe spotkania.

Kolejnym etapem w karierze środkowego obrońcy były Włochy. Na Półwyspie Apenińskim występował w takich klubach jak Rimini Calcio, Catania oraz Vicenza.

Na początku sezonu 2013/2014 Augustyn zasilił prowadzonego wtedy przez Adama Nawałkę Górnika Zabrze. Podczas niecałych dwóch lat gry w ślaskim klubie zanotował 23 mecze, w których strzelił dwa gole.

Przed sezonem 2015/2016 trafił do zespołu szkockiej Premier League – Heart of Midlothian, w którym rozegrał 27 meczów. Po występach na szkockich boiskach, obrońca ponownie znalazł się we włoskim klubie. Tym razem zakładał koszulkę Ascoli, a jego bilans to 31 spotkań i jedna asysta.

Przed sezonem 2017/2018 Błażej Augustyn zasilił szeregi Lechii Gdańsk w barwach, której zdobył Puchar i Superpuchar Polski oraz zajął trzecie miejsce w rozgrywkach ekstraklasy.

W obecnie trwającym sezonie zaliczył 16 spotkań, a ostatni występ zanotował w październiku 2019 roku. Następnie zawodnik leczył kontuzję, a po powrocie do gry został przesunięty do IV-ligowych rezerw Lechii.

Umowa z gdańskim klubem, która obowiązywała do 30 czerwca nie została przedłużona. A obecnie Błażej Augustyn został zawodnikiem Jagiellonii Białystok, z którą podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Źródło: własne, Jagiellonia Białystok

Fot: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.