Jarmuta Szczawnica. „Trzeba będzie zostawić całe serce na boisku, aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli”

Jarmuta Szczawnica występuje w drugiej grupie nowosądeckiej klasy okręgowej. Zespół zakończył rundę jesienną bez porażki i znalazł się w gronie 20 niepokonanych w Polsce na tym szczeblu rozgrywkowym. Przed rozpoczęciem wiosennych zmagań, wypowiedzi Galaktycznemu Futbolowi udzielił szkoleniowiec i dwaj zawodnicy Jarmuty.

Drużyna ze Szczawnicy przerwę zimową spędza w wygodnym fotelu lidera tabeli. W trzynastu spotkaniach podopieczni Jacka Pietrzaka odnieśli 10 zwycięstw i trzykrotnie zremisowali. Uwagę należy zwrócić również na ilość strzelonych goli. Lider drugiej grupy nowosądeckiej okręgówki aż 68 razy „dziurawił” siatkę w bramce rywali.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i ludzie uprawiający sporty

Rundę jesienną oceniam jako bardzo udaną w naszym wykonaniu. Szkoda na pewno dwóch remisów w początkowej fazie, gdzie prowadząc, pozwoliliśmy sobie na chwilę dekoncentracji, co spowodowało utratę punktów. Jeśli chodzi o całokształt rundy – na 13 meczów tylko 3 remisy, w tym 68 bramek strzelonych przy bardzo ofensywnej grze. Ten wynik jest imponujący i stawia nas w czołówce drużyn małopolskich z największą ilością zdobytych bramek, więc jesteśmy zadowoleni. Jako drużyna prezentowaliśmy się bardzo dobrze, uzupełnialismy się nawzajem i pracowaliśmy jako monolit na jedno konto, co zaowocowało takim wynikiem – podkreśla Wojciech Wiercioch, kapitan zespołu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i trawa

Jarmuta Szczawnica po jesiennej rywalizacji stała się znana również w szerszym gronie kibiców interesujących sie rywalizacją w Niższych Ligach. Zespół znalazł się w gronie 20 drużyn w Polsce, które nie doznały porażki w obecnym sezonie na szczeblu okręgówki. Trzeba to uznać za duży sukces. Więcej informacji TUTAJ.

Myślę, że możemy być zadowoleni z zakończonej rundy, zostaliśmy mistrzem jesieni jako jedyna niepokonana drużyna w lidze. Pokazaliśmy jaką siłą dysponujemy w ofensywie, strzelając prawie 70 bramek w 13 spotkaniach. Lekki niedosyt jednak pozostaje, przydarzyły nam się trzy remisy, z czego w dwóch spotkaniach z Pasierbcem i Ujanowicami daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwo w samej końcówce. Poza tym myślę, że najważniejszą sprawą jest to, że omijały nas kontuzje i wszyscy zdrowi zakończyliśmy rundę jesienną. Możemy teraz spokojnie i w dobrych nastrojach przygotować się do rundy rewanżowej, gdzie będzie nam przyświecał jeden cel. Chcemy w bardzo dobrym stylu uzyskać awans do 4 ligi – twierdzi najlepszy strzelec zespołu Kamil Kuziel.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Jarmutana

Tak przedstawia się klasyfikacja strzelców drużyny:
20 – Kamil Kuziel
12 – Wiktor Weber
10 – Wojciech Wiercioch
9 – Jacek Pietrzak
5 – Krzysztof Czubiak, Kacper Jurek
2 – Mateusz Batkiewicz
1 – Konrad Boczoń, Grzegorz Latawiec, Marek Pichniarczyk, Grzegorz Zachwieja

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, ludzie grający w piłkę nożną i trawa

Najlepsi asystenci w Jarmucie:
11 – Wiktor Weber
10 – Jacek Pietrzak
9 – Kamil Kuziel
7 – Wojciech Wiercioch
4 – Krzysztof Czubiak
2 – Marcin Bobak
1 – Kacper Jurek, Grzegorz Latawiec, Janusz Ziemianek, Grzegorz Zachwieja

Analizując powyższe statystyki widzimy nazwisko trenera Jacka Pietrzaka, który jest jednym z… najlepszych zawodników w zespole. W plebiscycie organizowanym przez portal podhaleregion.pl przy współpracy z Podhalańskim Podokręgiem Piłki Nożnej na Najlepszego Piłkarza Ostatniego XX lecia, grający szkoleniowiec Jarmuty zebrał najwięcej głosów i jemu przypadło zaszczytne wyróżnienie. Czas teraz na kolejny sukces, jakim z pewnością będzie awans do IV ligi. Jacek Pietrzak wraz z zespołem jest w połowie drogi, aby spełnić to marzenie.

jpietrzakpiłkarzxxlecia2
Jacek Pietrzak najlepszym piłkarzem XX-lecia PPPN (fot. podhaleregion.pl)

Przed rundą jesienną razem z zarządem określiliśmy cel, aby być w czołówce ligi oraz aby ogrywać zawodników młodych z najbliższych okolic. Nasza kadra liczyła 18 zawodników, z których wszyscy zaliczyli występy w mniejszym lub większym wymiarze czasowym. Cel pierwszy został zrealizowany z nawiązką, chociaż patrząc teraz na całą rundę, bardzo szkoda dwóch remisów, gdzie prowadziliśmy w tych spotkaniach różnicą dwubramkową . Takie historie nie mogą nam się już po prostu przytrafić i musimy pracować nad zachowaniem skupienia do 90 minuty. Okres przygotowawczy zaczęliśmy z opóźnieniem przez obostrzenia i trenujemy trzy razy w tygodniu od lutego. W soboty mamy mecze kontrolne aż do 20 marca, a do kadry dołączy 2 lub 3 zawodników, w tym dwóch młodzieżowców. Celem na rundę wiosenną jest dobra gra w każdym spotkaniu. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu moi zawodnicy będą wykazywać się dużym zaangażowaniem, walką i zostawią całe serce na boisku, aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli – mówi Jacek Pietrzak.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i trawa

Pierwsza kolejka rundy wiosennej jest zaplanowana na 27/28 marca. Zespół Jarmuty zmierzy się na wyjeździe z Wierchami Pasierbiec. Podopieczni Jacka Pietrzaka z pewnością przystąpią do tego spotkania z chęcią rewanżu za jesienne starcie, które zakończyło się remisem 3:3.

Tabeli drugiej grupy nowosądeckiej klasy okręgowej TUTAJ

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.