fbpx

Juventa i Star Starachowice zagrają do jednej bramki

Dwa starachowickie kluby Star i Juventa podpisały porozumienie o współpracy.

W praktyce „pakt” obu klubów będzie oznaczał występy młodych zawodników Juventy w dwóch młodzieżowych zespołach Staru w nadchodzącym sezonie.

Takie porozumienie pokazuje, że kluby z jednego miasta mogą i powinny nawiązywać współpracę. W przypadku starachowickich zespołów efekty powinniśmy widzieć już w najbliższym czasie.

Od przeszło 3 lat nasze kluby ze sobą współpracowaly. Wczoraj wspólnie udało nam się podpisać umowę partnerską, na mocy której pod nasze skrzydła trafią dwie grupy młodzieżowe. Junior starszy i młodszy będą bezpośrednim zapleczem zespołu seniorskiego. Jest to bardzo ważna umowa, mając na uwadze to co dzieje się w innych klubach, które wycofują się z rozgrywek. Można więc też powiedzieć, że sztuką jest podjąć wspólnie inicjatywę w trudnych dla nas czasach, która określa, że wspólnie zależy nam na starachowickiej pilce nożnej i bierzemy za nią odpowiedzialność – powiedział Galaktycznemu prezes Staru Emil Krzemiński.

Słowa podziękowania dla całego klubu Juventa, którego wychowankowie od wielu lat stanowią o sile Staru. Dwie grupy pod Starem to też szansa na rotowanie składami i wcześniejsze debiuty w piłce seniorskiej. Umowa jest konsekwencją spotkań klubów przy udziale prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka, jak i Leszka Kowalskiego, którzy wierzyli w powodzenie tego projektu – dodał Emil Krzemiński.

Oczywiście zapraszamy też inne starachowickie kluby do dołączenia. Warto też wspomnieć, że ten projekt jest powiązany z Lokalnym Liceum Sportowym, gdzie zawodnicy występujący w seniorach, część z nich już jako absolwenci, łączy ze soba pasję sportową, przy jednoczesnej bardzo dobrej edukacji – podkreślił prezes Staru Starachowice.

Pozostaje życzyć obu klubom owocnej współpracy.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.