Klasa okręgowa Gdańsk II. Ranking popularności klubów

W kolejnym odcinku cyklu „Ranking popularności klubów” sprawdziłem facebookowe profile zespołów występujących w drugiej grupie gdańskiej klasy okręgowej. Tych z czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję i podkreślam, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie są brane pod uwagę liczby mieszkańców, frekwencja na stadionie czy treści zmieszczane przez kluby. W zestawieniach nie są uwzględniane zespoły rezerw występujących w danej lidze oraz profile nieaktywne od dłuższego czasu.

W rankingu uwzględniłem dwanaście klubów z piętnastu występujących w klasie okręgowej Gdańsk II. Siedem z nich nie przekroczyło granicy 1000 polubień profilu na facebooku. Pozostała piątka posiada fanpage’e z czterocyfrową liczbą polubień. Szczególnie dwa najwyżej sklasyfikowane w zestawieniu zespoły mogą z powodzeniem konkurować z profilami drużyn nawet III-ligowych.

Trzecie miejsce przypadło Żuławom Nowy Dwór Gdańsk. Klubowy profil polubiło 1785 osób.

Drugą pozycję zajął Beniaminek 03 Starogard Gdański. Fanpage jedenastej drużyny w ligowej tabeli zalajkowało już 3324 sympatyków.

Zwycięzcą rankingu została, goszcząca już na łamach GF, Pomezania Malbork. Profesjonalnie prowadzony profil polubiło 3507 fanów Pomezanii.

 

Ranking popularności. Klasa okregowa Gdańsk II

MiejsceKlubMiejsce w tabeliLiczba lajków
1.Pomezania Malbork53507
2.Beniaminek 03 Starogard Gdański11.3324
3.Żuławy Nowy Dwór Gdański6.1785
4.Sokół Zblewo1.1611
5.Tęcza Brusy8.1155
6.Victoria Kaliska13.913
7.Spójnia Sadlinki14.874
8.Orzeł Subkowy3.873
9.GDiKS Ostaszewo10.809
10.Meteor Pinczyn7.803
11.Relax Ryjewo12.746
12.Czarni Przemysław15.634

 

Grzegorz Sawicki

 

Czas na zmianę klubowego wizerunku? Szeroka oferta dla klubów z niższych lig. Link TUTAJ

KEEZA – producent odzieży sportowej na zamówienie.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.