Klasa okręgowa Warszawa I. Ranking popularności klubów

Kolejny odcinek z cyklu „Ranking popularności klubów”. Pod lupą pierwsza grupa warszawskiej klasy okręgowej. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta.

W kolejnym zestawieniu zająłem się klubami z pierwszej grupy warszawskiej „okręgówki”. Przedstawiciele jednej z drużyn, regularnie przypominali mi na Twitterze, abym „policzył” facebookowe profile w ich lidze. Zgodnie z obietnicą, z niemałą satysfakcją zamieszczam ranking popularności klasy okręgowej Warszawa I.

Ilości „lajków”, jakimi kluby tej ligi mogą się pochwalić, są doprawdy imponujące. Z pewnością malkontenci będą narzekać, że to przecież Warszawa i okolice, ale w tej zabawie chodzi tylko i wyłącznie o liczbę fanów na „fejsie” i rankingową tabelkę.

Tylko jeden klub posiada mniej niż tysiąc polubień profilu. Kilka mieści się w przedziale 1164-2668. Natomiast czołowa czwórka mogłaby konkurować z klubami z dużo wyższych szczebli rozgrywkowych.

Na miejscu czwartym plasuje się Dąb Wieliszew, 3242 „lajki”. Pozycja trzecia przypadła klubowi AP Marcovia Marki z ilością polubień 3618.

Drugie miejsce na podium w naszej zabawie zajął Bug Wyszków. Profil tego klubu „lubi” 5409 sympatyków.

Zdecydowanym numerem jeden zestawienia jest Escola Varsovia Warszawa. 7145 fanów aktualnie „podlajkowało” fanpage tego zespołu. Brawo!!!

Pozdrawiam Wisłę Dziecinów, która uplasowała się na miejscu dziesiątym (1164 polubienia).

W zestawieniu zgodnie z przyjętą przeze mnie regułą, nie uwzględniam rezerw występujących w danej lidze.

 

Ranking popularności klubów pierwszej grupy warszawskiej klasy okręgowej pod względem ilości polubień profilu na facebooku. Stan na dzień 27.02.2020.

[ninja_tables id=”2491″]

 

 

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.