Klub z wielkopolskiej Klasy A wycofał się z rozgrywek. W tle nierozliczona dotacja od władz gminy

Płomień Nekla, występujący w czwartej grupie wielkopolskiej Klasy A, wycofał się z rozgrywek po 15. kolejce.

Śledziłem od kilku tygodni informacje w mediach społecznościowych dotyczące Płomienia Nekla. Prezes tego klubu miał podać się do dymisji w związku z nie do końca rozliczoną dotacją otrzymaną przez klub od władz gminy. Mowa tu o kwocie ponad 40 tysięcy złotych.

– Klub wielokrotnie przekraczał terminy związane z przedłożeniem sprawozdań finansowych. Pierwszą część zeszłorocznej dotacji zdołał jednak rozliczyć. Drugiej, w kwocie ponad kilkudziesięciu tysięcy, już nie. Między innymi o tym rozmawiał zarząd klubu podczas wieczornego (tj. 30 marca) spotkania. Na razie jednak żadne decyzje w sprawie pieniędzy nie zapadły. Zarząd najpierw chce dokładnie wszystko zbadać – informował pod koniec ubiegłego miesiąca lokalny portal radiowarta.pl.

Na wspomnianym spotkaniu miał pojawić się prezes Tomasz Małecki i zgodnie z zapowiedzią złożyć rezygnację z pełnionego stanowiska. Tak się jednak nie stało.

Jak podawał wspomniany serwis, klub starał się „naprawić bałagan w dokumentach”. Widocznie był on taki wielki i nie do ogarnięcia, że jeszcze przed zaplanowanym na 12 kwietnia Walnym Zgromadzeniem zarządu, postanowiono wycofać zespół seniorów z ligi. Ostatni mecz Płomień Nekla rozegrał 1 kwietnia remisując 2:2 z Wełną Rogoźno w 15. kolejce Klasy A, gr. wielkopolska IV. Po tym spotkaniu zapadła decyzja o zakończeniu rywalizacji i kolejna drużyna w Polsce znika z piłkarskiej mapy Niższych Lig.

Smutna wyliczanka trwa…

Foto: Facebook/GKS Płomień Nekla

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.