Kluby sportowe w Internecie. Jak trafiać do odbiorców?

Dziś już wszyscy przenieśli się do Internetu. Młodzież w 90% korzysta ze smartfonów, niedobitki i oldboye używają laptopów lub komputerów stacjonarnych. Narzędzia takie jak Facebook i Instagram zastąpiły tablice informacyjne. Piłka nożna nie jest już jedyną dostępną rozrywką, a kluby piłkarskie, jeżeli chcą funkcjonować muszą dostosować się do rynkowych realiów.

Nie jest to zadanie proste, bo walczymy o uwagę odbiorcy. W świecie przeładowanym komunikatami jest to praca wymagająca. Komunikacja klubu z kibicami w social media powinna być spójna, ta spójność powinna zawierać się zarówno w formie graficznej przedstawiania informacji, jak i w szczerym komentarzu odnośnie danej sytuacji.

Internet obrazem stoi i kluby powinny zrozumieć, że odbiorcy są już przyzwyczajeni do estetycznych i przyjemnych w odbiorze grafik. Toporne kolory, cliparty, szybkie zestawienie herbów w Paincie – publikowanie takich grafik może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Chyba, że prowadzimy śmieszkową komunikację, wtedy jest to element naszej strategii komunikacyjnej.

Brak opisu.

Warto też mieć na uwadze, że prowadzenie przez klub komunikacji w Internecie to cały sezon. I tak samo jak konsekwentnie pracujemy na boisku, konsekwentnie trenujemy i gramy mecze, to taką samą konsekwencją kluby powinny wykazać się w temacie komunikacji ze swoimi odbiorcami w Internecie. Częstym błędem jest myślenie, że wystarczy jeden super post, a wszystko pójdzie już z górki. To tak jakby strzelić w pierwszych 5 minutach meczu bramkę, ogłosić się zwycięzcą i przestać grać. To się po prostu nie uda.

Jako sportowcy i działacze mamy siłę do tego, żeby trenować, wygrywać i przegrywać. Prowadząc klub możemy przyjąć obecne wymagania odbiorców i wyjść im naprzeciw lub powoli, konsekwentnie możemy zamykać kluby sportowe.

Wszystkie osoby, które chcą żeby ich klub dobrze wyglądał w Internecie zapraszamy do współpracy. Jako grafika-sportowa.pl sami jesteśmy aktywnymi sportowcami i działaczami sportowymi, postanowiliśmy więc połączyć naszą pasję do sportu z pasją do marketingu i naszą misją jest poprawa wizerunku klubów piłkarskich na wszystkich poziomach rozgrywek, z nastawieniem na kluby z niższych lig.

Przygotowaliśmy dla klubów atrakcyjne cenowo pakiety grafik na rundę. Na hasło GalaktycznyFutbol każdy klub otrzyma dodatkowe 10% rabatu na gadżety i odzież z naszego sklepu.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.