fbpx

Kolejne kluby wycofują się z rozgrywek IV ligi. Tym razem w Wielkopolsce

Concordia Murowana Goślina i KS Opatówek nie zagrają w nowym sezonie w rozgrywkach IV ligi. Oba kluby podjęły decyzję o wycofaniu drużyn i podjęciu rywalizacji na szczeblu V ligi – informuje Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Do 15 czerwca Wielkopolski ZPN dał czas klubom na przeanalizowanie swoich możliwości przed sezonem 2020/21 i podjęcie decyzji o ewentualnej grze w niższej klasie rozgrywkowej. Z takiej opcji skorzystały dwa kluby- grający w poprzednim sezonie w IV lidze KS Opatówek oraz Concordia Murowana Goślina, która w sezonie 2019/20 wygrała grupę 1 V ligi.

Włodarze wspomnianych klubów uznali, że ich obecna sytuacja nie daje gwarancji funkcjonowania na IV-ligowym szczeblu rozgrywek.

Niestety dzisiaj nie mamy dla was najlepszych informacji. Ze względów finansowych musieliśmy się wycofać z rozgrywek IV ligi. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy i walczyliśmy do samego końca o to, abyśmy nie musieli podjąć tej trudnej dla wszystkich decyzji, jednak realia okazały się bezlitosne i zmuszeni byliśmy wycofać się z IV ligi.
W przyszłym sezonie ponownie będziemy występować na poziomie V ligi i zrobimy wszystko, aby zarówno na tle sportowym jak i finansowym, awans do IV ligo stał się faktem
– czytamy na profilu facebookowym Concordii Murowana Goślina.

https://www.facebook.com/mksconcordia/posts/1765442053597704

Źródło: Wielkopolski ZPN, własne

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.