Kolejne trzy punkty dla Zorzy Wilkszyn

Zorza Wilkszyn dopisuje do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Drużyna z Wilkszyna pokonała na wyjeździe drużynę Augustyn Wrocław i awansowała w klasyfikacji ligowej – informuje Łukasz Dubiński.

Relacja Łukasza Dubińskiego:

Drużyna Augustyn Wrocław rozpoczęła mecz z wysokiego C i zaledwie po upływie 6 minut od początkowego gwizdka objęła prowadzenie w tym spotkaniu.

Reszta pierwszej połowy przebiegła spokojnie i klarownych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Gra najczęściej toczyła się w środkowej części boiska i rzadko którakolwiek z drużyn podchodziła w okolice bramki przeciwnika. Nieco aktywniejsza w ofensywie była drużyna gospodarzy. Pomimo jedno bramkowej przewagi gospodarzy, w pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego meczu w którym, żadna ze stron nie zdołała w pełni przejąć inicjatywy i zdominować przeciwnika.

Początkowo po roszadzie stron, przebieg boiskowych wydarzeń ani trochę nie uległ zmianie. W dalszym ciągu, jak przed przerwą, żadna z drużyn nie zdołała zdominować spotkania. Coś zaczęło się dziać na boisku od momentu wejścia na boisko Tomasza Grodzkiego z Zorzy Wilkszyn w 60 minucie. To właśnie po jego indywidualnej akcji w 79 minucie padła wyrównująca bramka.

Im bliżej końca zawodów, tym większy był napór Zorzy. W ostatnich sekundach spotkania tablica wyników pokazywała stan 1:1 i wydawać się mogło, że padnie remis i obie drużyny podzielą się punktami. W 94 minucie piłka znalazła się pod nogami Michała Krzykwy i zawodnik Zorzy Wilkszyn celnym strzałem ustalił końcowy rezultat meczu.

Augustyn Wrocław – Zorza Wilkszyn 1:2 ( 1:0 )

Bramki dla Zorzy: Tomasz Grodzki 79’ ; Michał Krzykwa 90’+4

Drużyna Zorzy Wilkszyn zajmuje aktualnie 5 miejsce w tabeli B-klasy Wrocław VIII z 9 punktami na koncie. W następnej kolejce Wilkszyńska Zorza zmierzy się z drużyną Piast Lutynia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 września o godzinie 11:00 na boisku w Pisarzowicach przy ul. Szkolnej.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.