Kolejny krok Sokoła Hucisko w kierunku awansu. Ozdobą meczu kapitalny gol z gatunku „stadiony świata”

Sokół Hucisko, lider drugiej grupy A-klasy Stalowa Wola, zdobył kolejne trzy punkty, które przybliżają zespół do celu jakim jest awans do klasy okręgowej.

Relację ze spotkania przekazał Galaktycznemu Damian Zygmunt, wiceprezes klubu. Zapraszam.

Po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej lockdownem, ponownie przyszedł czas by wrócić na ligowe boiska w podokręgu Stalowa Wola. Niezmiernie emocjonująco zapowiadało się spotkanie 12. w tabeli Azalii Brzóza Królewska z liderem – Sokołem Hucisko. Na pierwszy rzut oka faworyta wskazać było łatwo, lecz w tej całej układance warto pamiętać, że mecze tych dwóch zespołów to klasyczne derby. W tym przypadku derby Gminy Leżajsk.

Gospodarze wystąpili w tym meczu w następującym składzie:

B. Potaczała – M. Trestka, J. Bielecki (79. M. Sroka), R. Cisło, K. Weremiński, S. Szczepanik, M. Wach, P. Paliński, B. Hałaj, W. Stopyra, M.Wawrzaszek

Goście „zza miedzy” przystąpili do rywalizacji w zestawieniu:

M. Indycki – K. Misiak (74. D. Loryś), A. Tomaka, P. Płachciak, K. Dec, S. Stępień, I. Stępień, D. Urban, D. Płachciak (85. A. Siuzdak), Ł. Stępień, B. Kołodziej (77. P. Stępień)

O meczu z pewnością można powiedzieć, że był przede wszystkim spotkaniem walki. Oba zespoły mocno walczyły w środku pola i jasno można było stwierdzić, że wygra ten kto popełni mniej błędów. Najlepszą sytuację pierwszych 45. minut stworzyli sobie goście. W 29. minucie rywalizacji Kołodziej idealnym podaniem w tempo otworzył autostradę do bramki Ł. Stępniowi. Ten szybko ruszył na bramkę Azalii, której w niedzielnym meczu strzegł Potaczała, po czym przelobował golkipera gospodarzy i kiedy wszyscy czekali aż futbolówka wpadnie do bramki ta odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

Oprócz tej sytuacji ciężko było wskazać w pierwszej połowie inne równie dogodne okazje.

Po zmianie stron, jako pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. W 55. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z okolic narożnika boiska minimalnie z futbolówką minął się Szczepanik.

Kolejne słowo należało już jednak do ekipy lidera. W 59. minucie gry idealnie na boisku odnalazł się D. Płachciak, który perfekcyjnym uderzeniem z około 25 metrów przymierzył w samo okienko bramki gospodarzy. Potaczała w tej sytuacji był bez szans. Bramka stadiony świata! Tak śmiało można określić to trafienie. Był to już trzeci gol przedniej urody tego zawodnika w obecnym sezonie.

Ostatnie pół godziny gry nie przyniosły zmiany wyniku. Po typowym meczu walki, jak przystało na derby, trzy punkty trafiły do Huciska. Tym samym Sokół umocnił się na prowadzeniu A klasy.

***

Sokół Hucisko jest klubem objętym patronatem medialnym przez Galaktyczny Futbol.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.