KS Gwoździany wraca do ligowej rywalizacji po 160 dniach od ostatniego spotkania „o punkty”

Współpracujący z portalem GF klub KS Gwoździany rozpocznie wreszcie ligową batalię.

166 dni od ostatniego meczu u siebie, 160 dni od ostatniego spotkania „o punkty” i 40 dni od ostatniego sparingu wracamy do rywalizacji. Mecz z Mechanikiem Kochcice jest wydarzeniem historycznym, ponieważ z powodu sytuacji z jaką zmagamy się wszyscy od ponad roku KS Gwoździany po raz pierwszy zagra mecz ligowy wiosną – mówi Galaktycznemu kierownik zespołu Krzysztof Bigas.

Krzysiek przedstawił również jak wygląda sytuacja kadrowa KS-u Gwoździany.

W kadrze meczowej KS Gwoździany znajduje się piętnastu zawodników, w tym pięć nowych twarzy – bracia Michał i Marcin Kopyciok, Wojciech Rajdok, Piotr Badura oraz Karol Matusek. Cała piątka wraca na ligowe boiska po dłuższym rozbracie z piłka. W czasie okresu przygotowawczego do gry wrócił także Adam Popanda. Dokonaliśmy również jednego transferu definitywnego –  Michał Ziaja jeszcze wiosną był piłkarzem występującego w klasie okręgowej Startu Dobrodzień, lecz nie będzie do dyspozycji trenera w sobotnim meczu – mówi Krzysztof Bigas.

Oczywiście w naszym zespole pojawiły się także ubytki. Daniel Ryznar został wypożyczony do czwartoligowego KS Legnickie Pole. Z występujących jesienią zawodników wiosną na boiskach nie zobaczymy m.in. Dawida Budzika czy Pawła Strużek. Duży problem dla trenera Jacka Łuczyńskiego stanowią kontuzje obu podstawowych, w pierwszej rundzie, stoperów – Sebastiana Batora i Kamila Biernackiego – dodaje.

Podczas zimowych przygotowań drużyna z Gwoździan rozegrała trzy spotkania sparingowe.

  • Z Nitronem Krupski Młyn (A-klasa Bytom) w składzie: P. Mrugala – P. Badura, zawodnik testowany, K. Biernacki, K. Andraczek – D. Niemiec, A. Popanda, B. Wiecha, K. Michalski – M. Mrugala, G. Knopik oraz W. Rajdok, M. Kopyciok, D. Andraczek oraz zawodnik testowany.
  • Ze Stalą Zawadzkie (A-klasa Opole) w składzie: P. Mrugala – P. Badura, zawodnik testowany, K. Biernacki, D. Ryznar – K. Michalski, zawodnik testowany, B. Wiecha, A. Popanda – D. Niemiec, M. Mrugala  oraz S. Bator, W. Rajdok, M. Kopyciok oraz zawodnik testowany.
  • Z Płomieniem Łagiewniki Wielkie (B-klasa Lubliniec) w składzie: P. Mrugala – K. Michalski, A. Mrugala, D. Andraczek, K. Andraczek – A. Popanda, P. Badura, B. Wiecha, D. Niemiec – M. Mrugala, G. Knopik oraz Sz. Kasprzak i zawodnik testowany.

***

Wiele emocji przyniosła jesienna rywalizacja Mechanika Kochcice z KS Gwoździany, o czym można przeczytać TUTAJ

KS Gwoździany z dorobkiem 20 punktów zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli A-klasy Lubliniec. Sobotni rywal – Mechanik Kochcice plasuje się natomiast na czwartej pozycji mając na koncie 26 „oczek”. Początek spotkania o godzinie 17.

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.